Інформація про чергове ДТП у Старих Кривотулах Тисменицького району з’являється щороку по кілька разів. Місцеві навіть кажуть, що ця дорога пов’язана з чимось містичним.
Останнє на сьогодні ДТП на цій ділянці сталося ввечері 4 березня. Зіткнулися дві автівки — двоє загиблих, двоє травмованих, розчавлені автомобілі — трасу Львів-Чернівці перекрили на кілька годин.
За інформацією речника управління превентивної діяльності обласної поліції Зорини Кречко, за останні три роки тут трапилося сім ДТП, чотири з них — зі смертельними наслідками. Ділянка траси визнана аварійно небезпечною.
Місцеві говорять про особливо «недобрі» 2-3 кілометри — десь від середини Старих Кривотул до початку селища Отинія. І досі згадують, напевно, одну з перших страшних аварій на цій ділянці. На початку 1980-х тут зіткнулися одразу два пасажирські автобуси та вантажівка.
«То були десятки мертвих тіл, їх виносили з автобусів і буквально складали купами. Повсюди лежали залишки людських органів. Було багато поранених», — згадує Марія Данилюк, фельдшер швидкої допомоги Тисменицької районної лікарні, яка тієї ночі була на чергуванні.
Десь з того часу проїзд через Старі Кривотули набув серед водіїв поганої слави.
Причини аварій різні: хтось їхав п’яним, іншому стало погано за кермом, хтось заснув або помилився при обгоні. Тут часто перевищують швидкість, бо дорога дуже непогана і здається цілком безпечною.
Схильні до містики місцеві зауважують, що багато аварій сталося навпроти сільського цвинтаря. Звісно, скептикам це видасться дурницею, але багато мешканців переконані — саме кладовище є джерелом проблеми та причиною частих ДТП у Старих Кривотулах.
Втім, автомобілі тут гасають щодня, пролітають і байкерські мотоцикли. Пішоходи звикли і вже не звертають уваги на вибрики водіїв, а іноді й самі порушують правила, перебігаючи дорогу.
Щоб захистити місце від трагічних випадків родичі та рідні загиблих навіть збудували каплицю. Вона стоїть й донині, але проблема ДТП в селі залишилась.
Зараз на дорозі при Старих Кривотулах та вздовж до Отинії проводяться ремонтні роботи. «Можливо після цього зменшиться ризик аварій», – сподіваються селяни та місцеві водії.
Comments are closed.