Люди

До 200-річчя з дня народження Олекси Бахматюка майстри зроблять «Піч для Цісаря» (ВІДЕО)

Google+PinterestLinkedInTumblr
На Прикарпатті стартує культурно-мистецький проект «Піч для Цісаря».

Про це у соцмережі Facebook повідомив косівський майстер кераміки Сергій Дутка.

«Наступного року буде 200 років з дня народження «хресного батька» косівського кахлярства, повелителя зеленої і жовтої підполивних фарбів. Мова звісно йде про Олексу Бахматюка, який в 1880 році продав 2 комплєкти кахлів, самому Франьови, він же Франц Йосиф-Цісар, себто імператор Австор-Угорської імперії. Після чого став сильно гоноровим майстром і ціни в нього пішли огого,ну принаймні про таке пишут книжки…», – написав Сергій Дутка.

За його словами, задум полягає в тому, щоб зробити бодай одну повну кахлеву піч, в стилі Бахматюка, до якої б увійшли найбільш вдалі зразки його неперевершених сюжетних кахлів. В ідеалі було б добре відшукати, хоча б одну з тих печей, що захована в австрійських замках-музеях.

«Всіх деталей не розкриваю, залишаю інтригу, – додає Дутка. – Не скажу коли фініш, бо діло не хитре, Бахматюк – то вам не коники з глини, але рукава закотив і до роботи. Бо піч, я ще не зробив,а вже є один поціновувач з Бабина, який страшно гине такої печі до свої хати».

Ну шо, ми зачінаєм!)Вашій увазі культурно-мистецький проект "Піч для Цісаря", точніше кажучи, таке собі промо відео до нього!Давненько вже ідея крутилась в голові, потім в березні ми з Roman Pechizhak написали проект на НОРД: Навчання, обміни, резиденції, дебюти – програма УКФ…..правда нас якось не зрозуміли, чи нам не повірили, одним словом не накидали нам достатньо балів і ми пролетіли!))Але ідея ж нікуди не ділась, ідея ж вона лізе собі і всьо)))Одним словом, мемо пробувати!Для тих хто не в темі…наступного року 200 років з дня народження "хресного батька" косівського кахлярства, повелителя зеленої і жовтої підполивних фарбів!)) Мова звісно йде про Олексу Бахматюка, який умудрився до того, що в 1880 році продав 2 комплєкти кахлів, самому Франьови, він же Франц Йосиф – Цісар, себто імператор Австор-Угорської імперії!) Після чого став сильно гоноровим майстром і ціни в ньогьпішли огого,ну принаймні про таке пишут книжки…Отже задум полягає в тому, щоб зробити бодай одну повну кахлеву піч, в стилі Бахматюка, до якої б увійшли найбільш вдалі зразки його неперевершених сюжетних кахлів. В ідеалі було б добре відшукати, хоча б одну з тих печей, що захована в австрійських замках-музеях…..Всіх деталей не розкриваю, залишаю інтригу))Не скажу коли фініш, бо діло не хитре, Бахматюк – то вам не коники з глини)) але рукава закотив і до роботи!) Бо піч, я ще не зробив,а вже є один поціновувач з Бабина, який страшно гине такої печі до свої хати))) Богдан Петричук може перейменуєм проект на "Піч для Бодика"?))Serhii Yurkiv , тобі вкотре, діковать за відео!!!

تم النشر بواسطة ‏‎Сергій Дутка‎‏ في الاثنين، ٢٦ أغسطس ٢٠١٩

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.