Люди Розваги Соціум

Для вакцинованих курорти на Новий рік працюватимуть – Кузін

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Для вакцинованих громадян гірськолижні курорти на Новий рік будуть працювати за умови дотримання протиепідемічних правил.

Про це в інтерв’ю Інтерфакс-Україна сказав заступник міністра охорони здоров’я Ігор Кузін, пише Репортер.

“Щодо курортів. Згідно з постановою №1236, яка регулює карантинні обмеження, у нас у “червоній” зоні заборонена робота підйомників, але до вакцинованих ця заборона не застосовується. Ми вже почали говорити з зимовими курортами про режим – у який спосіб тут забезпечити дотримання вимог протиепідемічного законодавства”, – сказав Кузін.

Він додав, що забезпечити контроль за сертифікатами про вакцинацію або ПЛР-тестами на підйомниках складно, тому за пропозицією гравців ринку може бути введена певна  верифікація на вході в готель або на пункті прокату спортивного спорядження.

“Там турист буде верифікуватися, показувати свої документи про ПЛР-тест або сертифікат, йому на спортивний одяг наклеюють спеціальну наліпку, яка матиме індивідуальний номер і за якою людину можна буде ідентифікувати у випадку спеціальної перевірки. Крім того, буде створена спеціальна база цих номерів”, – сказав Кузін.

Зараз, за словами держсанлікаря, опрацьовується механізм для того, щоб не створювалися черги. Він має бути зручним не лише для туристів, а й для тих, хто здійснює перевірки сертифікатів, зокрема для Національної поліції.

Також, за словами Кузіна, за прогнозами, кінець грудня “буде насправді епідемічно більш спокійним, ніж початок листопада”.

“Ми бачимо, що області, які перебувають у “червоній” зоні, будуть із неї виходити. Певні “червоні” зони залишаться, але це точно не буде погіршення епідситуації. До Нового року хвиля вже має вийти за територію України. За тими прогнозами, які ми використовуємо, показники захворюваності та госпіталізації припадають на середину листопада. Ми зараз майже перейшли пік показників. Навіть додавання кількох областей до “червоного” рівня не буде впливати на загальноукраїнську статистику, зважаючи, що великі регіони повертатимуться в “помаранчеву” або навіть “жовту” зону”, – сказав Кузін.

Як повідомляв Укрінформ, станом на 26 листопада в “червоній” зоні епіднебезпеки перебувають столиця та 18 областей. За добу 25 листопада в Україні зафіксовано 15 936 нових випадків коронавірусної хвороби. За весь час пандемії в Україні захворіло 3 400 340 людей, одужали 2 877 021, летальних випадків – 84 149.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні