Люди

Діти зі Слов’янська гостювали на Прикарпатті

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Для дітей зі Слов’янська Донецької області організували поїздку на Прикарпаття, де знайомили їх з традиціями та звичаями.

Зі Слов’янська приїхало 23 дитини та ще три педагоги, які гостювали у Нижньовербізькій громаді, пишуть у пресслужбі Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття, інформує Репортер.

діти зі Слов’янська новини Івано-Франківська

«До нас звернувся депутат сільської ради з ініціативою організації візиту дітей зі Слов’янська. Ми, звісно, підтримали цю ідею. Хотіли, аби дітки з Донеччини приїхали до нашої громади, щоб вони побачили  наші традиції, відчули наші сімейні цінності. Ми зібрали позачергову сесію, виділили для цього необхідні кошти. До того ж фінансово допомагали й наші меценати, місцеві підприємці, священники. Хочу висловити подяку Володимиру Мицаку, о. Михайлу Дзюбі, о. Юрію Ужитчаку, депутатці обласної ради Інні Копильчук та всім, хто долучився до організації цього заходу», – зазначив голова Нижньовербізької територіальної громади Ярослав М’якущак.

Ярослав М’якущак розповів, що зі Слов’янська приїхало 23 дитини та ще три педагоги. «Попри той не спокій, що нині є на Сході України, важливо підтримувати дітей, які там проживають. Чужих дітей не буває. У складний для нашої країни час ми повинні об’єднуватись і підтримувати одне одного! Важливо розвіювати всі можливі міфи, що дестабілізують нормальні відносини у середині держави», – підкреслив Ярослав М’якущак.

Читайте також: Без цуру не їдять. Чому прикарпатці скаржаться на нове харчування у школах і як цьому зарадити

Ініціатор заходу, депутат сільської ради Володимир Мицак розповів, коли на Покрову був у Києві, зустрів відомого громадського діяча з Луганщини Євгена Дзюбу, який багато років свого життя присвятив збору відомостей та зніманню фільмів про УПА.

«Ми домовились, аби Євген допоміг організувати групу дітей, щоби привезти їх на свята до Нижньовербізької громади. Хотіли у такий спосіб познайомити їх з нашими традиціями. Вирішили організувати цей візит саме на Різдво Христове, аби діти почули коляду, відчули різдвяну атмосферу, – сказав Володимир Мицак.

Він зазначив, що на Донеччині високо оцінили таку пропозиції, а діти  надзвичайно зраділи. При цьому він висловив подяку своїм однопартійцям, які представляють його політичну силу в Слов’янській міській раді. «Спершу ми хотіли розділити дітей – і поселити їх в окремих сім’ях. Втім, пандемія внесла свої корективи. Тому змінили підхід. Дітей посилили у готелі,  а я на Різдво їх запросив до себе додому. Хочу сказати, що це було моїм найкращим Різдвом у житті. Це неймовірні, світлі діти», – сказав чоловік.

Читайте: Навчити жити. Як прикарпатці можуть стати наставниками для дітей з інтернатів

Такі візити планують зробити на регулярній основі. Приміром, цьогоріч влітку Мицак планує організувати ще одну поїздку для дітей з Донеччини. Цього разу, щоб сходити з ними на гору Піп Іван.

Для дітей організували  насичену програму. Вони побували на екскурсії у Коломиї, відвідали «Гуцульську коляду» в Криворівні, музейний комплекс «Бутинар» в Космачі, музей вівчарства, Садибу святого Миколая у Пістині, музей «Тараса Мельничука» у с. Утропи,  криївку в селі Великий Ключів, де загинув провідник УПА, уродженець Донецької області Іван Кулик, відвідали села Спас й Микитинці, а також місто Яремче.

Вчителька математики та інформатики Слов’янської ЗОШ №10 Ганна Пилипенко вражена гостинністю прикарпатців. Вона розповіла, що у дітей позитивні емоції від поїздки на Франківщину.

«Враження на емоційно високому рівні. Всіх нас вразили люди, їхня гостинність і доброзичливість. Нижньовербізька територіальна громада доклала всіх зусиль, щоб дітям було зручно й цікаво. Діти пройнялись історією прикарпатського краю. Вони були в захваті. З дітьми  багато часу проводив отець Михайло Дзюба – це харизматичний лідер. Діти зачаровані від знайомства з ним.  Святий вечір у домівці Володимира Мицака став для нас усіх вечором відкриттів. У нас немає таких традицій, як у вас. Діти побачили, наскільки  це душевне й родинне свято. Наші діти за декілька днів вивчили колядки, знайшли нових друзів. Більшість з нас – педагоги та учні ліцею – були вперше на Прикарпатті. Ми вражені цікавою програмою перебування. Такі візити дають зрозуміти, що ми єдині, – говорить Ганна Пилипенко, – Наприкінці  подорожі  діти заспівали гімн та ще декілька колядок. У побуті наші діти розмовляють російською, так склалось історично. Втім, будучи на Франківщині, розмовляли  українською.  Вікова група наших дітей – 13-15 років. Коли розпочались військові дії, деякі з них пішли лише до першого класу. Вони пережили чимало важких подій. Подекуди такі візити лікують душевні рани».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.