Люди

Дев’ять монахів з монастиря в Посічі під Франківськом Папа позбавив монашого стану

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Це монахи, яких за порушення монашої дисципліни і поширення “об’явлень” монахині Марії Баран, яка нібито чула голоси Бога Отця, Сина і Духа Святого, вигнали з монастирів на Тернопільщині.

Тепер ці колишні монахи осіли в Посічі поблизу Івано-Франківська, пише Курс.

Департамент інформації УГКЦ повідомив, що 9 лютого 2018 року Святіший Отець Франциск затвердив декрети Архиєпископа і Митрополита Василя (Семенюка) про видалення з монашого стану дев’яти монахів: ієромонаха Антонія-Григорія (Романа Планчака), ієромонаха Андрія (Миколу Костевського), брата Макарія (Миколу Кошарського), брата Йоана (Михайла Ратича), брата Вартоломея (Андрія Зубрицького), брата Якова (Дмитра Сасіна), брата Пантелеймона (Івана Василика), брата Мар’яна (Муховського), брата Миколу (Хахулу). Це рішення Святішого Отця є остаточним і не може бути оскаржене.

Ці особи є колишніми членами монастиря Святого Теодора Студита в селі Колодіївка Тернопільської області. Тепер вони незаконно перебувають у селі Посіч Тисменицького району Івано-Франківської області.

Читайте: В Івано-Франківську вперше покажуть ризу чудотворної ікони

Згідно із затвердженими декретами, ці особи втрачають приналежність до монашого стану, не мають права носити монаший одяг, втрачають усі права і позбавляються всіх обов’язків, які випливають зі складання монаших обітів, та не можуть більше називати себе монахами.

Крім того, згідно з нормами церковного права, отці Планчак і Костевський не мають права священнодіяти. Вони не можуть служити Божественні Літургії, уділяти Святі Таїнства та здійснювати інші богослужіння у храмі чи поза ним, зокрема звершувати будь-які прилюдні моління за хворих, екзорцизми чи подібні практики.

Нагадаємо:

3 травня 2017 року було оприлюднено заяву Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства з приводу “об’явлень” с. Марії Баран, які поширює о. Антоній-Григорій Планчак. Йдеться про те, що з 2004 року у двох монастирях УГКЦ – Святого Теодора Студита, що в с. Колодіївка Підволочиського району Тернопільської області, та Введення в храм Пресвятої Богородиці, що в с. Великі Бірки – поширювалися для богопосвячених осіб і мирян т. зв. “об’явлення” і “послання”. У цих монастирях стверджувалося, що одна із сестер, Марія Баран, “чує голос” Бога Отця, Бога Сина, Бога Духа Святого, Пресвятої Богородиці та окремих святих. Деякі “послання” записував о. Антоній Григорій Планчак, який підтверджував їх вірогідність і походження від Бога, не маючи на це ніякого права і повноваження. Протягом 2005–2015 років у цих монастирях було проведено кілька канонічних візитацій, під час яких виявлено багато порушень монашої дисципліни, порядку і було вказано шляхи усунення цих порушень. Проте ані тодішні настоятелі, ані більшість ченців і черниць не прислухалися до вказівок церковної влади.

Читайте: У Зарваниці знайшли фрагмент ризи ікони Розп’яття Ісуса Христа

З метою вирішення складних проблем рішенням Блаженнішого Святослава за згодою Постійного Синоду відбулася реорганізація монастиря Святого Теодора Студита у с. Колодіївка. Це рішення потвердила Конгрегація для Східних Церков у Ватикані.

Братія монастиря на чолі з ігуменом Марком (Шняком) прийняла рішення церковної влади і продовжує монаше життя в с. Колодіївка згідно з монашою традицією і правилами. Натомість частина монахів не прийняла зауважень церковної влади і відмовилася її слухати. Вони продовжували порушувати монаші правила і остаточно незаконно поселилися в селі Посіч Івано-Франківської області. Вони не бажали виправити своєї поведінки. Після відповідних попереджень дев’ять монахів були видалені з монашого стану. Це рішення особисто затвердив Римський Архиєрей.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.