Військовослужбовці четвертої хвилі часткової мобілізації ніяк не дочекаються указу Президента про демобілізацію. Призов їх на службу проводився із січня до квітня минулого року. Отже, демобілізація повинна була розпочатися два тижні тому, пише “Експрес”.
До теми. Кількість мобілізованих під час сьомої хвилі визначать у кінці березня
Тож коли ж чекати “дембелю” четвертій хвилі?
– На час мобілізації четвертої хвилі були прийняті зміни до законодавства, – каже Владислав Селезньов, речник Генерального штабу Збройних сил України. – Згідно з ними, місце роботи та середній заробіток за військослужбовцями, призваними за мобілізацією, зберігається до фактичної демобілізації. Ніяких часових обмежень не встановлено. Тобто вважати, що четверта хвиля відслужила рік і може йти додому, не правильно.
– Але ж не вічно їм служити? Люди ж якось повинні розпланувати повернення в цивільне життя…
– Та звичайно. Ми плануємо, що демобілізація четвертої хвилі буде відбуватися у березні-квітні. Але знову ж таки усе залежить від ситуації на Сході України. Повторю, що на весь період служби всі соціальні гарантії за військовослужбовцями зберігаються і звільнити їх з роботи, доки вони в армії, ніхто не має права.
– Демобілізації передуватиме указ Президента?
– Так, звичайно, буде прийнятий відповідний нормативний акт.
– Демобілізація четвертої хвилі буде якось пов’язана із сьомою хвилею мобілізації?
– Стосовно сьомої хвилі, то на березень ми будемо мати дані кампанії залучення військовослужбовців на контрактну службу. Тепер активно закликаємо тих, хто має військову спеціальність, має бойовий досвід, підписувати контракти. Для цього й збільшили грошошове забезпечення військовослужбовців. У березні буде зрозуміло, скільки військовослужбовців підписало контракт, і які потреби у людях має армія. Виходячи з цього і прийматимуть рішення, чи проводити сьому хвилю часткової мобілізації.
Comments are closed.