Вірус африканської чуми свиней (АЧС), який нещодавно спалахнув на Тисмениччині, не становить загрози для здоров’я людей. Підстав для вилучення свиней у приватних господарствах Франківщини немає.
Про це повідомили на позачерговому засіданні державної протиепізоотичної комісії при ОДА.
До теми. Африканська чума у селі Рибне: створили 20-кілометрову зону нагляду.
В той же час, аби хвороба не поширювалась, створять робочі групи, які оглянуть свиней на господарствах Богородчанського, Галицького, Тисменицького та Калуського районів, а також приміських селах Івано-Франківська.
Нагадаємо, 9 лютого на території природозаповідного господарства «Чорний ліс» села Рибне загинув дикий кабан. Причиною загибелі став вірус африканської чуми.
«Від початку року у п’яти областях України зафіксували 42 випадки зараження тварин на АЧС, два з них – у дикій фауні, – зазначила перший заступник голови ОДА Марія Савка. – Завдяки фаховій роботі та вчасно проведеним заходам із профілактики, Франківщина зайняла передостаннє місце, де зафіксовано випадки захворюваності. Однак впливу на дику природу профілактичні дії не мають, що і призвело до спалаху інфекції».
На 45 діб запровадили карантин у 20-ти кілометровій зоні від господарства, також визначили зони захисту та нагляду, встановили ветеринарно-санітарний пост.
«Через те, що осередок захворюваності знаходився саме у вольєрі, вдалося уникнути розповсюдження інфекції серед свійський тварин, – наголосив начальник головного управління Держпроспоживслужби Роман Гурський. – У зоні захисту, де жителі Рибного утримують 14 голів свиней, проводяться спостереження за станом їх здоров’я».
За матеріалами Калуської РДА.
Comments are closed.