Люди

Бойлер — це гаряча вода у вашій квартирі назавжди

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Для того щоб забезпечити квартиру або невеликий будинок гарячою водою, потрібно придбати відповідне обладнання. На даний час для цієї мети використовують:

  • бойлер;
  • проточний нагрівач;
  • газову колонку.

На сайті y.ua представлено різну побутову техніку, серед якої можна знайти також чималий асортимент холодильників та бойлерів (https://y.ua/holodilniki/hotpoint-ariston).

Обсяг

Обсяг бойлерів коливається від 5 до 200 літрів. Підбираючи необхідний літраж, варто орієнтуватися на склад сім’ї та середнє споживання води. Обчислити це нескладно. Наприклад, бойлер гріє воду до 60 ° С для сім’ї з трьох осіб. Якщо вранці кожен прийме душ, витративши по 20 літрів, а потім ще потрібно буде помити посуд (на це витрачається біля 12–15 літрів), то в цілому знадобиться біля 75–80 літрів. Для однієї-двох осіб вистачить бойлера на 50 літрів, а для великих сімей варто придбати агрегат на 120–150 літрів.

Габарити

Ще один параметр — габарити бойлера і орієнтація його установки — горизонтально або вертикально. Місце для монтажу потрібно вибирати дуже ретельно.

Температура

Бойлер, а точніше встановлений в ньому теплонагрівальний елемент (ТЕН), здатен прогрівати воду до заданої температури в діапазоні до 85 ° С. Після того, як потрібну температуру досягнуто, бойлер просто її підтримує і витрачає менше енергії. Потужність вбудованого ТЕНу становить від 1,2 до 5 кВт. Найбільш популярний варіант — 1,5 кВт. Ця потужність забезпечує оптимальне співвідношення швидкості нагріву та навантаження на електропроводку.

У середньому 10–15-літровий бойлер повністю нагрівається за 30–40 хвилин, 50–80-літровий — за 2–3 години, а 200-літровий — за 5–8 годин.

Тип ТЕНу

Важливий і сам тип нагрівального елементу — відкритий або закритий. Відкритий ТЕН використовується більшістю виробників. Він дешевший, але при цьому піддається дії води. Закритий нагрівальний елемент не має прямого контакту з водою і тому прослужить набагато довше. Особливо з урахуванням того, що в більшості будинків вода «жорстка», тобто збагачена різними солями, які утворюють накип і псують обладнання.

Гібрид

Використовується також гібрид проточного нагрівача та бойлера — так званий наливний нагрівач. У його нагрівальну ємність, оснащену малопотужним ТЕНом, надходить вода. Він підігріває воду, але не може підтримувати її температуру довго. Зате здатен впоратися з більш холодною водою краще, ніж проточний нагрівач. Правда, знайти такі агрегати у продажу непросто. Крім того, наливний нагрівач може подарувати незабутній контрастний душ, оскільки вода в ньому погано змішується, і теплий струмінь різко змінюється на холодний.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.