У четвер, 15 травня, у Ватикані Папа Лев XIV прийняв Главу УГКЦ Блаженнішого Святослава.
Під час зустрічі Глава УГКЦ подарував Папі картину, яка зображає біль українського народу. Автором є митець, майстер пірографії Богдан Пилипів з Рожнятова, батько загиблого воїна Андрія Пилипіва, пише Репортер.
За словами пана Богдана, для нього це був приємний сюрприз. Він гортав стрічку новин й побачив, що Блаженніший Святослав у Ватикані на зустрічі з Папою Римським і одразу ж побачив свою картину під назвою «Війна. Молитва-реквієм».
Ця робота виконана в унікальній техніці – пірографії. Це графіка вогнем, нині у світі в ній працюють лише кілька митців. Богдан Пилипів працює в ній уже 15 років.
Цього року перед Великоднем він мав благодійну виставку під назвою «Через вогонь до світла» – у шести містах Німеччини. Вона проходила за підтримки Апостольського Екзархату УГКЦ, зокрема владики Богдана Дзюраха, для українців Німеччини та Скандинавії.
На виставці експонувалися понад 30 робіт. Серед них була і картина «Війна-реквієм».

Виставка присвячена пам’яті мого сина і наших воїнів, які загинули в боях з московитськими окупантами та віддали жертовно своє життя за віру, свободу і незалежність кожного з нас та всієї України, – говорить Богдан Пилипів.
Андрій Пилипів, позивний «Купол», воїн 47 окремої механізованої бригади «Магура», загинув 12 листопада 2023 року.
Виставка мала важливу мету – зібрати кошти для допомоги важкопораненим військовим. Вдалося зібрати 3 000 євро.
Читайте: Вони загинули за Україну. Старший солдат Володимир Синьків
Частину цих грошей пан Богдан хоче передати на лікування важкопораненого військового. Іншу частину – реабілітаційному центру «4.5.0» у Хотіні, неподалік Калуша. Ще частину передати організації «На щиті», які привозять додому загиблих воїнів.
Також за сприяння Богдана Пилипіва, з допомогою священника української греко-католицької парохії у Таллінні Романа Кіха, восени минулого року з Естонії передали автомобіль для 53 окремого стрілецького батальйону.
На осінь виставка знову продовжить своє турне містам Німеччини.
Читайте також: Вони загинули за Україну. Солдат Іван Палій
Авторка: Світлана Лелик
Comments are closed.