За даними МОЗ, щонайменше 50% українців, які зараз залишаються в Україні, потребують психологічної допомоги. Це мільйони людей, кожен з яких носить у собі невидимий біль. Однак лише 6% з них наважуються звернутися за допомогою через страх засудження, стереотипи чи банальну незручність пошуку фахівця. Саме для таких випадків фонд “Я-Маріуполь” створив Melty — мобільний додаток, що перетворює складний процес відновлення ментального здоров’я на комфортний і доступний досвід.
Читайте: “Хочу постаріти у своїй країні”. Як працюють волонтери Прикарпаття і що їх тримає
Що таке Melty?
Melty — це не просто додаток, це персональний психологічний асистент у смартфоні. Він допоможе визначити свій емоційний стан, запропонує прості й дієві методи самодопомоги, а за потреби — направить до фахівця.
Звучить як магія, але ключем до успіху Melty є сучасні технології. Завдяки використанню фотореалістичних аватарів від компанії Synthesia, діалог із цифровим помічником відчувається так, ніби ви спілкуєтеся з реальним другом або психологом. Такий інтерактивний формат у три рази підвищує залученість користувачів, особливо серед молоді.
Як це працює?
Все починається з простого сценарію-діалогу. Ви обираєте тест або тему, яка вас турбує, наприклад, симптоми ПТСР чи рівень стресостійкості. Далі цифровий помічник запропонує пройти короткий тест і в доступній формі пояснить його результати. Наприклад, якщо тест показує наявність ознак депресії, Melty заспокоїть та пояснить, чому важливо звернутися до фахівця. Крім того, порекомендує дієві методики самодопомоги та слушні поради досвідчених психологів.
Що «всередині» додатку?
- 11 стандартизованих психологічних тестів: оцінка ознак ПТСР, рівня стресостійкості, самооцінки та навіть суїцидального ризику.
- 23 психологічні техніки, які можна виконувати щодня. Серед них вправи на м’язову релаксацію, дихальні та когнітивні практики, самопрограмування.
- Персоналізовані поради психолога, що надаються залежно від результатів тестувань.
- Цікаві факти, що допомагають розвінчувати міфи та стереотипи.
- Запис до фахівця: кілька кліків — і ви вже записані на онлайн-консультацію або зустріч в одному із центрів “Я-Маріуполь”.
Весь контент додатка підготовлений практикуючими психологами, відповідно до міжнародних та українських стандартів. Для більшої персоналізації контент адаптовано під різні вікові групи з урахуванням реалій українського суспільства під час війни.
Для кого створили Melty?
Melty орієнтований на українців віком від 15 до 30 років, але функціонал буде цікавим і старшим користувачам. Особлива увага приділяється внутрішньо переміщеним особам, родинам військових і всім, хто зазнав негативного впливу війни.
Перша статистика: довіра зростає
Хоча додаток лише нещодавно став доступним у плеймаркетах, вже майже 3000 осіб скористалися його можливостями. Користувачі пройшли понад 3100 тестів, отримавши персональні рекомендації. Ба більше, понад 350 людей уже звернулися за консультаціями до психологів проєкту.
Це доводить, що Melty є зручним та ефективним інструментом. Якщо раніше люди боялися або соромилися звертатися по психологічну допомогу, то зараз додаток стає тим безпечним простором, який надихає їх діяти.
Що робить Melty унікальним?
- Інтерактивний підхід. Спілкування відбувається через цифрового помічника, що створює атмосферу довіри.
- Доступність. Відео супроводжуються субтитрами, що робить сервіс зручним для людей із вадами слуху.
- Емпатія. Melty не ставить діагнозів, а лише пропонує дружню підтримку й фахові рекомендації.
- Зручність. Онлайн-запис до психолога за кілька кліків, без зайвого стресу.
Плани на майбутнє
Команда Melty має великі амбіції, зокрема: створити розділ з історіями людей, які подолали труднощі, а також розширити напрямки психологічної допомоги, зокрема для ветеранів та їхніх родин.
Де завантажити Melty?
Додаток доступний безкоштовно. Ви можете дізнатися більше та завантажити його – на сайті.
Проєкт “Melty” (психологічний інтелектуальний асистент) реалізує Благодійний Фонд «Я-Маріуполь» спільно з Маріупольською міською радою у рамках програми UCB Community Health Fund за фінансової підтримки King Baudouin Foundation.
Comments are closed.