Люди

Артист драми та режисер-постановник – Франківський драмтеатр оновлює кадри

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У понеділок, 23 грудня, відбувся конкурс на заміщення вакантних посад артиста драми вищої категорії та режисера-постановника Франківського національного драмтеатру.

Артистом вищої категорії театру став заслужений артист України Юрій Хвостенко відомий театральний і кіноактор. Любителі кіно знають Юрія як виконавця однієї з головних ролей у фільмі «Шляхетні волоцюги». А львівській театральній публіці актор відомий за такими ролями, як Моцарт у виставі «Амадей», Роберт Локамп у драмі «Три Товариші» та багатьох інших виставах Національного театру ім. М.Заньковецької.

Але й у Франківському драмтеатрі актор не є новачком. Вже третій рік ми, хоч і не так часто, як хотілося б, стаємо свідками блискучого перевтілення Юрія Хвостенка у Короля Клавдія в неоопері HAMLET.

Юрій Хвостенко

А у конкурсі на посаду режисера-постановника Франківського театру перемогла відома режисерка Роза Саркісян. Роза має величезний досвід в якості керівниці Європейських театральних студій в Муніципальній галереї, головної режисерки Першого українського театру для дітей та юнацтва у Львові, кураторки Фестивалю української незалежної сцени «Український театр критичний» у Варшаві, є режисеркою двох десятків вистав, лауреаткою Всеукраїнського конкурсу молодих режисерів Taking The Stage 2017, Всеукраїнського фестивалю сучасного театру «Світогляд» у номінації «Креативність творчого пошуку» та інших премій.

Роза Саркісян

«Франківський драмтеатр – це критичний театр, що досліджує сьогодення і впливає на реальність, – каже Роза. – Для мене визначальним є те, що Франківський театр багато працює зі складними темами. Франківський драмтеатр є національним не лише за статусом, а й по суті. Адже, за моїм переконанням, національний театр – це той театр, який працює з національними викликами і національними травмами зокрема. Тому я відчуваю співпадіння мого вектору розвитку як мисткині з напрямом розвитку Франківського театру і сподіваюся, що завдяки спільному пошуку ми зробимо багато».

Нагадаємо, що за результатами конкурсних відборів до нашої команди цього року приєднався актор Олег Шульга, відомий як виконавець головної ролі у фільмі «Позивний «Бандерас». Також до рідного театру повернувся заслужений артист України Роман Луцький – один з найпопулярніших сьогодні кіноакторів України.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.