Блог Yakaboo вирішив дізнатись, хто з українських прозаїків наразі найбільш популярний. Ми зібрали 50 сучасних письменників і пропонуємо проголосувати за тих, чиї твори вам сподобались.
Автори з найбільшою кількістю голосів будуть підніматися вгору списку — і навпаки. Кожен читач може проголосувати за будь-яку кількість письменників. Підтримайте тих, кого читаєте та любите. Проголосувати можна тут.
Увага!
Очевидно, що це далеко не повний список сучасних українських письменників.
Тут — тільки сучасні прозаїки, чиї книги знаходяться в топах продажів та чиї імена наразі на слуху. Ми не включили в нього авторів, що пишуть виключно для дітей — тоді список був би ще значно довшим. Ліну Костенко не включили тому, що вона — живий класик, а отже поза конкуренцією.
Сергій Жадан – особистість різнобічна: одночасно поет, прозаїк, автор есе, перекладач і організатор літературних фестивалів, рок-концертів, театралізованих вистав і навіть акцій громадянської непокори. фото – prolviv.com
Королева епатажу, скандальна українська письменниця, телеведуча і солістка групи «Qarpa». Авторка книг “Фройд би плакав”, “50 хвилин трави”, “Добло і зло” та інших.
Одна з ключових і найбільш відомих особистостей у сучасній українській літературі. Всі книги Оксани Забужко в тій чи іншій мірі зачіпають важливі соціально-політичні питання країни в цілому і життя кожного конкретного індивідуума конкретно. Цю українську письменницю добре знають у світі, а її роботи перекладені 20 мовами світу.
Український бізнесмен, автор книг «Как потратить миллион, которого нет, и другие истории еврейского мальчика» та “У нас был секс”
Провідний український поет, прозаїк, есеїст. Автор романів “Дванадцять обручів”, “Рекреації”, Таємниця” тощо. Фото: Люк медіа http://lyuk.media
Сучасний український письменник, редактор літературних антологій, відомий блогер і політичний оглядач. Автор романів «Мальва Ланда», «Весняні ігри в осінніх садах», “Аптекар” та багатьох інших
Сучасна українська письменниця Ірина Чернова, відома під псевдонімом Люко Дашвар, з 2006 року пише свої твори виключно українською. Авторка книг “Село не люди”, “Рай.центр”, “Мати все”, “Ініціація”. Фото http://glazamiobektiva.com.ua
Максим Кідрук – український мандрівник і письменник. Автор книг «Мексиканські хроніки», «Навіжені в Мексіці», «Навіжені в Перу», «Подорож на Пуп Землі» та інших.
Лесь Подерв’янський – культова персона українського андеґраунду, нащадок відомої мистецької родини, «естет на барикаді», «катакомбний класик», кумир жінок, художник, драматург, поет, високий красень з аристократичним прізвищем, головний матерщинник України, мандрівник, романтик, людина мистецтва… Недавно видав свій перший роман – “Таинственный амбал”.
10 Юрко Іздрик
Український прозаїк, поет, культуролог, автор концептуального журнального проекту «Четвер».
Живе і працює у Калуші. Автор повісті «Острів КРК», романів «Воццек», «Подвійний Леон» і «АМтм» та інших. Фото – Олена Божко.
11 Василь Шкляр
Василь Шкляр – український письменник, автор бестселера «Залишенець». Один з найбільш читаних і відомих сучасних українських письменників. Лауреат Шевченківської премії 2011 року.
12 Андрій Любка
Український романіст, поет, перекладач та есеїст. Автор романів “Карбід” та «Погляд мадам Чіо-Чіо-сан»
Український прозаїк, автор п’єс і журналіст Володимир Лис отримав широку популярність як народний синоптик, чиї довгострокові прогнози на рік регулярно збуваються. Однак не менш вагомих успіхів він домігся на письменницькому терені. Найвідоміша його книга – “Століття Якова”. Фото – Ксенія Ардан
Сучасний український письменник, журналіст, один із представників станіславського феномену. Автор книг “Лексикон таємних знань”, “НепрОсті”, “Інші дні Анни”, “FM Галичина” та інших.
15 Любко Дереш
Яскравий представник новітнього покоління українського красного письменства. Його твори представляють собою суміш містики, фентезі та неформальної молодіжної субкультури. Автор книг “Культ”, “Поклоніння ящірці”, “Архе”, “Спустошення”. Фото – Українська правда
Українська письменниця, перекладачка й публіцистка. Авторка книг “Старі люди», «Жінки їхніх чоловіків», «Сьомга», «Фелікс Австрія».
Українська журналістка, письменниця, сценаристка, поетеса. Авторка десятків прозових книг, наприклад – “Гра в пацьорки”, “Тут і тепер”, “Прилетіла ластівочка”, “Подвійна гра в чотири руки” тощо
18 Марія Матіос
Українська письменниця та політичний діяч. Переможниця різноманітних літературних премій, зокрема лауреатка Шевченківської премії з літератури (2005). Авторка книг “Солодка Даруся” та “Майже ніколи не навпаки”
Українська письменниця, адвокатка, правозахисниця, телеведуча. Авторка книг “Забавки з плоті та крові”, “Кавовий присмак кориці”, “Корпорація ідіотів”, “Танці в масках”, “Сарабанда банди Сари”, “Калейдоскоп часу” та інших.
Найплодовитіший український письменник, автор 67 книг. Серед них: «Повернення сентиментального гангстера», «Нейтральна територія», «Ментовский місто», «відпрацювати материал», «Мама, донька, бандюган», «Кримінальна Україна», «Любити живих» (у співавторстві з Максимом Розумним) , «Повз змія», «Таємниці і загадки України», тощо.
Подружжя та співавтори. Українські російськомовні письменники-фантасти, сценаристи та редактори. Автори 28 романів.
Сучасний український письменник і один з найбільш цікавих і прославлених діячів сучасного українського літературного процесу. Його твори перекладені на 36 мов світу. Автор книг «Львівська гастроль Джимі Хендрікса», «Добрий ангел смерті», «Географія одиночного пострілу», «Остання любов президента», «Нічний молочник» і «Садівник з Очакова» та інших.
Українська письменниця та публіцистка. Авторка книг “Ендшпіль Адольфо, або троянда для Лізи, “Згори вниз. Книга страхів”, “Як я стала святою”, “Говорити”, Звірослов, дитячої книги “MOX NOX” та інших.
2016 року опублікований дебютний роман письменника — «Баборня», що увійшов до «довгих списків» Книги року ВВС. 2018 року закінчено роботу над другим романом письменника — «Світ не створений».
Український поет, публіцист, перекладач. Автор збірки есеїв “І тим, що в гробах”. Скоро вийде нова книга Андрія Бондаря – “Церебро”
Українські письменники, видавці, публіцисти, громадські діячі. Автори романів «Кобзар 2000», “Приворотне зілля», «Розмір має значення».
27 Олексій Чупа
Український поет і прозаїк. Засновник Донецького слему. Книги Олексія Чупи «Бомжі Донбасу» та «10 слів про Вітчизну» ввійшли до довгого списку премії Книга року BBC 2014 року.
Український письменник, перекладач. Автор романів «Рівне/Ровно», «Хвороба Лібенкрафта», багатьох збірок віршів.
Письменник, літературний критик, перекладач, есеїст, колумніст. Автор книг “Аби книжка”, “Мої серед чужих, “Більше/Менше” та інших.
Авторка поетичних збірок «Вогні святого Ельма», «Гірчиця», «Знеболювальне і снодійне», “Заговорено на любов”, книги оповідань «Лілу після тебе», роману «Соня», дитячі повісті «Гарбузовий рік» та «Шапочка і кит», збірки оповідань «Щасливі голі люди» та інших книг.
31 Артем Чех
Автор книг “Цього ви не знайдете в Яндексі”, “Киня”, “Анатомічний Атлас. Важко бути жабою”, “Пластик” та інших
Повість Наталки Снядянко «Колекція пристрастей, або Пригоди молодої українки» була опублікована у 2004 році й одразу ж увійшла в десятку бестселерів. Інші книги авторки – «Синдром стерильності» та «Охайні прописи ерцгерцога Вільгельма».
Український письменник і журналіст. Автор кількох десятків книг. Серед них – «Горянин. Води Господніх русел», «В’язень замку Паланок», «Світован. Штудії під небесним шатром», «Світло семи днів», «Дами і Адами», «Гра в ляльки. Жіночі історії» та інші.
Український письменник, культуролог, куратор мистецьких проектів. Автор книг «АмнезіЯ», «Бачити, щоб бути побаченим: реаліті-шоу, реаліті-роман та революція онлайн», «Понтиїзм» та інших.
Український письменник (поет, драматург, прозаїк), літературознавець і перекладач. Кандидат філологічних наук. Автор роману «БЖД» та “Жесть”
Українська поетеса, перекладачка, авторка поетичних збірок і прозових творів. Авторка книг «М.істерія» та Земля Загублених, або Маленькі страшні казки», поетичних збірок “Бунар”, «Катівня. Виноградник. Дім» та інших
Псевдонім Галини Москалець. Сучасна українська письменниця, лауреатка Шевченківської премії з літератури (2010). Авторка понад 30 книг, серед яких “Небесна кравчиня”, “Жорстокість існування”, “Новий рік у Стамбулі”, “Магнат” та багато інших.
38 Артем Чапай
Лтературний псевдонім Антона Водяного, українського письменника, перекладача, репортера, мандрівника. Автор книг “Авантюра”, “Подорож із Мамайотою в пошуках України”, “Червона зона”, “Война на три буквы”, “Понаїхали”, “Тато в декреті”.
39 Марк Лівін
Сучасний український письменник, журналіст. Заступник головного редактора The Village Україна. Автор книг “Бабине літо”, «Рікі та дороги», “Життя та інша хімія”, збірки “Люди погоди”.
Український письменник, перекладач, майстер детективного жанру. Автор романів “Мертва грамота”, “Кайдани для олігарха”, “Повернення”, “Тема для медитації”, “Чигиринський сотник”.
Український есеїст, прозаїк, поет, художник. Автор книг “Пацики”, «Дрозофіла над томом Канта», «Тибет на восьмому поверсі», «Сніданок на снігу»
Український письменник, журналіст, головний редактор кількох часописів. Найвідоміша його книга – “Іловайськ”.
Український філософ, есеїст, перекладач, кандидат філософських наук. Автор роману «Ловець океану: Історія Одіссея», збірки есеїв “Далекі близькі”, книг «Оповідач і філософ Вальтер Беньямін та його час» та “Плинні ідеології. Ідеї та політика в Європі ХІХ–ХХ століть”.
Сучасна українська письменниця і перекладачка. Авторка роману “Жертва забутого майстра”, збірки “Новели для нецілованих дівчат”, романів “Ностальгія” та “Останнє бажання” тощо.
Український журналіст, письменник, есеїст, теле- та радіопровідник, редактор. Автор романів «Реальна ніжність вирваного серця» «Електронний пластилін», трилогія «Шахмати для дибілів», «Хліб із хрящами», «Шидеври світової літератури. Хрестоматія доктора Падлючча” та інших.
Український журналіст та письменник. Автор романів “Кагарлик”, “Перші українські роботи”, “Череп”
Справжнє ім’я Володимир Пузій. Український письменник, літературний критик і журналіст. Свої твори пише російською та українською мовами. Автор книг “Дитя песиголовців”, “Девятнадцать стражей”, “Душниця”, “Бісова душа або заклятий скарб” та інших.
Є авторкою циклу казок для дітей «Вррум-чарівник» та «Вррум в лабетах Правил». Автор книжок «Ексгумація міста», «Замість крові», «Орігамі-блюз», «Сімург», «Камуфляж в помаді», «Небо – кухня мертвих». У 2018 році після виходу семи прозових книжок вийшла перша поетична збірка авторки «Після Криму».
Comments are closed.