Люди

Американський морпіх та капелан зустрівся з військовими у Франківську

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У просторі “МріяДія” в Івано-Франківській обласній лікарні відбулася зустріч ветеранів з американським військовим, морпіхом, капеланом Девідом Вітковським. Зустріч організували в межах проєкту “Майстерня незламних”.

Головна мета його візиту — підтримати українських ветеранів та поділитися своїм досвідом, пише Репортер.

Американський морпіх та капелан Девід Вітковський зустрівся з військовими у Франківську

Співорганізаторка простору “МріяДія” Надія Шегда розповідає, що їхньою метою було створення місця для ментального відновлення ветеранів, які перебувають на реабілітації.

Перша мета простору — дати можливість відновитися ментально, емоційно, душевно військовим, які перебувають в нашому закладі на лікування та реабілітації. А ще– дати майданчик цивільним людям для того, щоб вони могли подякувати військовим за те, що ми маємо можливість жити мирним життям і планувати цей завтрашній день, – каже Надія Шегда.

Девід — ветеран війни в Іраку та Афганістані. Уже третій рік поспіль він приїжджає в Україну, щоб підтримати українських військових, зокрема на передовій. 

Американський морпіх та капелан Девід Вітковський зустрівся з військовими у Франківську

У США я працюю з ветеранами, яким тяжко повернутися до нормального життя після війни, після тих досвідів, які вони мали, – каже Девід. – Тому я маю розуміння того, через що проходять ветерани в Україні під час війни й після повернення з фронту. Тому хотів приїхати та поділитися тут тим досвідом, який в нас є.

Американський морпіх та капелан Девід Вітковський зустрівся з військовими у Франківську

Волонтер, капелан Іван Брадарський познайомився з Девідом під час повномасштабного вторгнення та досі залишаються друзями.

Разом їздимо до хлопців на передову та спілкуємось, безпосередньо, вже на позиціях,  – розповідає Іван Брадарський.

Під час зустрічі Девід розповів про службу капеланом та роботу з ветеранами.

Коли ми маємо травми в душі, їх теж треба лікувати. Проблема в тому, що західна медицина це пропустила. Вона вважає, що якщо хтось бореться зі страхом або з тривожністю, то це можна вирішити ліками. Проте це не завжди так, – розповідає Девід.

За словами Девіда, йому особисто пройти важкий шлях допомогла віра у Бога.

Відвідувачі змогли обговорити тему адаптації ветеранів у цивільне життя. Один із них, воїн Микола Корнелюк також поділився своїм досвідом. Воював на Запорізькому напрямку, після поранення перебуває на реабілітації в Івано-Франківську.

Я думаю, якщо я не загинув, то Бог вирішив, що я ще маю щось зробити в цьому житті, і в мене є якісь незакінчені справи. Тому маю провести це життя гідно і втілити свої мрії. Це допомагає продовжувати жити, – розповідає Микола Корнелюк.

Читайте: Спати допоможе «МУФЛОН». У Франківську харків’янин розробив пристрої для реабілітації військових

Окрім зустрічей, у просторі МріяДія” проводять арттерапію: ліплення, малювання, гра на музичних інструментах, зокрема на джембах та тилинках. Також часто організовують кіновечори та культурні заходи, за участі дітей та цивільних. 

Авторка: Ілона Салій

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.