Історія Люди

27 грудня народився Жерар Депардьє: цікаві факти про актора

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У Жерара Депардьє все нестандартне. Починаючи від його фактури, яку вважають негарною, і закінчуючи непропорційним носом.

Хоча він завжди чарував представниць слабкої статі. А ще кажуть, що Депардьє – втілення кінематографа Франції.

Син бляхаря

Французький актор Жерар Депардьє народився в грудні 1948-го у великій родині. Його тато виховувався в сільській місцевості. Трохи пізніше він перебрався в провінційне містечко під назвою Шатору. Саме тут батько почав працювати. Його професія – бляхар. Тут він вперше зустрів свою майбутню дружину. Свій шлюб вони зареєстрували ще в 1944 році. Майбутній актор був третьою дитиною в цьому сімействі.

Батько багато працював і вважався професіоналом. Проте зароблені ним гроші рівним рахунком не приносили належного доходу. Війна щойно закінчилася, і нормальної роботи майже не було. Сім’я існувала на дитячу допомогу. Як результат, глава сімейства почав зловживати спиртним, і його дружина, в принципі, змушена була самотужки виховувати спадкоємців.

По суті, майбутній актор Жерар Депардьє був позбавлений батьківської турботи та уваги. Відповідно, зростав він невпевненим хлопчиком. Він був замкнутим. Крім того, у нього з’явилися проблеми з мовленням. Він заїкався і в розмові висловлювався за допомогою жестів. Правда, Депардьє, як школяр, нормально вчився.

У Шатору тоді відкрилася американська військова база. Жерар зі своїми друзями часто приїжджав туди, розмовляв з солдатами, опановував нову музику і, найважливіше, дивився фільми Голівуду. За великим рахунком, на цій базі юнак проводив більше часу, ніж в родині, вдома. На жаль, все це відбивалося на його успішності і поведінці.

Дванадцятирічним юнаком, Жерар втік з дому. Він подорожував по прилеглої території, займався спекуляцією, перепродуючи американське спиртне і сигарети. Також він почав промишляти крадіжками.

У в’язниці

У 1962- му Депардьє остаточно розлучився зі школою і влаштувався в друкарню складачем. Крім цього, він записався в секцію боксу. На одному із занять він отримав перелом носа. Надалі це пошкодження буде характерною рисою його брутальною зовнішністю.

Коли він був вільний від тренувань і роботи, почав перетворюватися в завсідника барів. Тим більше, у нього вже був певний авторитет серед ровесників. Крім того, Депардьє продовжував красти.

Служителі правопорядку змушені стежити за ним, поставивши його на облік. Як-то члени його зграї викрали паливо з американської бази. Поліцейські змогли розкрити цей злочин, але Жерару вдалося позбутися від терміну. Справа в тому, що на момент крадіжки Депардьє був ще неповнолітнім. Правда, в 1964-му майбутній актор все-таки опинився у в’язниці, викравши автомобіль. Протягом трьох місяців він перебував за ґратами. Коли звільнився, продовжив займатися своїми діяннями. Але одного разу Жерар вирішив поїхати в Париж

У театральній школі

На той момент один Жерара збирався повертатися в акторську школу в Парижі і запропонував Депардьє поїхати з ним за компанію. Так і сталося. Виключно з цікавості Жерар також почав осягати ази акторського ремесла в одному з народних театрів столиці.

Одного разу на занятті викладач попросив Жерара виконати номер пантоміми. А так як на протязі тривалого часу молодий хлопець розмовляв тільки жестами, то він легко і швидко зробив це завдання. Після демонстрації етюду педагог порекомендував йому продовжувати займатися в театрі. І ця думка надихнула майбутнього актора.

Після занять він постійно займався самоосвітою. Він відвідував виставки, музеї, читав. По всій видимості, саме таким чином він компенсував свою відсутність освіти. В результаті, Жерар Депардьє став студентам театральної студії Жана-Лорана Коші.

До речі, коли його прослуховували, він декламував досить складний текст. Виконання Жерара було невиразним і невдалим. Але, тим не менш, педагогу вдалося побачити здатності молодої людини. Примітно й інше: на відміну від інших учнів, Депардьє навчався безкоштовно. Це було рішення Коші. Крім того, цей викладач найняв йому логопеда. Педагог сам оплатив лікування, і незабаром у Жерара Депардьє була виправлена дикція. Він вже ніколи не заїкався.

Актор-початківець такої уваги і турботи зовсім не очікував. Він почав змінюватися. А Коші, в свою чергу, завжди вірив, що такого старанного учня у нього взагалі не було. Депардьє по праву був визнаний кращим учнем цього театрального закладу.

Після закінчення акторської школи Жерар опинився в одному з аматорських театрів. Зауважимо, це ж час він дебютував в кіно. Зрозуміло, йому довіряли лише другорядні ролі.

Перша популярність

У 1973-му до актора прийшла справжня слава. Він тоді працював над провокаційним і епатажним фільмом, який називається «Вальсуючі». Картина опинилася на третій позиції за зборами у французькому прокаті. Глядачі, насправді, поставилися до стрічки більш ніж прихильно. Актор буквально відразу перетворився на знакову фігуру кінематографа Франції.

До речі, з цим режисером Жерар співпрацював ще кілька років, знявшись у п’яти фільмах. Правда, при цьому він відчував, що його нове амплуа тиражується в інших картинах. Тому завжди йому хотілося приміряти інші образи. Часом це йому вдавалося. Мова йде в даному випадку про таких роботах, як «Остання жінка» і «Приготуйте носові хустки».

Епоха 80-х

В ці часи Депардьє отримав престижну премію «Сезар». Справа в тому, що він взяв участь у зйомках фільму «Останнє метро». Його партнеркою була чарівна актриса Катрін Деньов. Саме тоді Жерар почав зніматися і в комедійних кінопроектах, серед яких «Тартюф» і «Інспектор – роззява». Ну а потім познайомився Жерар Депардьє з П’єром Рішаром.

Це співробітництво було приречене на успіх. Вперше вони опинилися на майданчику, коли знімався фільм «Невдахи». Жерар Депардьє і П’єр Рішар через деякий час змогли закріпити свою славу. Вони разом грали в «Втікачів» і «Папашах». Ці фільми з П’єром Рішаром і Жераром Депардьє досі користуються успіхом серед глядачів.

Улюблена роль

У другій половині 80-х актор вже вважався зіркою французького кінематографа. Йому вдавалося грати різнопланові ролі. На початку 90-х загальна ситуація нітрохи не змінилася. Так, саме в ці часи Депардьє отримав пропозицію втілити образ легендарного Сірано де Бержерака. Від такої ролі, звичайно, ніхто не відмовлявся. Коли однойменний фільм вийшов у прокат, Жерар зізнавався, що роль Сірано – найулюбленіша. За її виконання він отримав престижну нагороду каннського фестивалю.

Громадянин світу

У 2012-му глава кабінету міністрів Франції заявив, що Депардьє хоче уникнути податків на розкіш. Саме тому, за словами чиновника, актор придбав будинок у Бельгії. У відповідь Жерар відразу ж відмовився від французького громадянства. Він зауважив, що є громадянином світу. Ситуація стала мінятися буквально на очах. Через кілька місяців Депардьє став громадянином РФ. Крім того, він прибув у Мордовію, де йому вручили відповідну прописку і подарували квартиру.

Також мордовські чиновники запропонували йому очолити Міністерство культури Республіки. За великим рахунком, Жерар мріяв про громадянство 7 країн. Але він все-таки, в основному, живе в Бельгії.

У 2015-му ряд відомих видань повідомили, що французький актор вирішив відмовитися від російського громадянства. Але сам Депардьє відразу ж заявив, що ця інформація є абсолютно помилковою. Крім того, в Україні він став вважатися “персоною нон грата”. 5 років він не має права в’їжджати на українську територію.

Відносини з жінками

Депардьє вважають справжнім ловеласом. Будучи учнем театральної школи Коші, він познайомився з однокурсницею Елізабет Гиньо. У 1970-му молоді люди зареєстрували свій шлюб. Згодом у подружжя народилися діти. Це Гійом і Жюлі. Вони пішли по стопах батьків, ставши акторами. Але син почав вживати наркотичні речовини. У середині 90-х він потрапив у ДТП. Лікарям довелося ампутувати йому ногу. Через 13 років Гійом помер. Причиною смерті стало запалення легенів.

Друга дружина актора – Карін Сілла. Вона була моделлю. У них з’явилася дочка. Її звуть Роксана. Чесно кажучи, Депардьє заявляв, що насправді у нього близько 20 позашлюбних дітей. За його словами, він зміг відкупитися від більшості з них і віддав великі суми грошей за нерозголошення цієї таємниці. Зараз позашлюбних нащадків він визнав сина Жана. Останній спадкоємець чудового актора з’явився в 2006.

Цікаві факти

Депардьє – відомий винороб. В свій час в долині річки Луари він купив велику ділянку із середньовічним замком. Маєтку засаджено виноградниками. На даний момент хмільні напої французького винороба відомі скрізь. До речі, назва одного з вин – «Сірано».

Крім вин, у власності Жерара два ресторани. Всі вони знаходяться в Парижі. Також французький актор перетворився і в письменника. У свій час він вирішив написати кулінарну книгу. Цей твір було дуже популярно.

Жерар не тільки любить співати, але і намагається цим займатися професійно. Так, він записав свою сольну платівку.

Депардьє збирався зніматися в ролі Тараса Бульби. Режисером однойменної картини був Ст. Бортко. Проте з часом актор був змушений відмовитися від участі в проекті. У підсумку, головного героя зіграв Богдан Ступка.

За роль Сірано Жерар повинен був отримати ряд нагород. Але в одній з бесід з представниками ЗМІ він заявив, що, будучи юнаків, зґвалтував 9-річну дівчинку. В результаті нагороди пішли до іншим акторам.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.