12 травня відзначають день медичної сестри. 780 медсестер та 44 медбрати надають допомогу пацієнтам в Івано-Франківській обласній лікарні. Десятеро з них рятують життя на фронті.
“Операційна, маніпуляційна, анестезистка, ендоскопістка, фізіотерапістка, палатна, перев’язувальна, постова, поліклінічна, сімейна. Юні та досвідчені. Однаково професійні, привітні та співчутливі. Біль пацієнтів та їхніх родичів часто стає болем наших медсестер”, – йдеться в повідомленні.
Нині в обласній лікарні працює 780 медичних сестер та 44 медбрати.
“Жартують, ніби обласна клінічна лікарня забрала всіх медбратів у свій заклад… Що ж, і тут нам щастить. Нехай так і надалі! Всіх вітаємо з професійним святом!”
Нагадаємо, вперше служба сестер милосердя була організована під час Кримської війни англійкою Флоренс Найнтінгейл (12.05.1820 – 13.8.1910). Всесвітній день медичних сестер за рішенням Міжнародної організації Червоного хреста – саме в її честь, в день її народження – 12 травня. Тоді й сформувався стійкий стереотип: медсестра – це санітарка, яка виносить з поля бою поранених або стоїть біля операційного столу.
Медаль імені Флоренс Найнтінгейл символізує добро і світло, а на її звороті є напис: “За справжнє милосердя і турботу про людей, які викликають захоплення всього людства“. Міжнародний комітет Червоного Хреста кожні два роки вручає таких 50 медалей. Нагороду вручають тим медсестрам, які виявили у військовий чи мирний час відчайдушну хоробрість та продемонстрували виняткову відданість пораненим та хворим. Її лауреатами можуть бути виключно дипломовані медичні сестри та добровільні санітарки.
В Україні день медсестри відзначають ще кілька разів: 15 лютого — День операційної медичної сестри, 28 квітня — День працівників швидкої допомоги, 5 травня — Міжнародний день акушерки, кожної третьої неділі червня (2022 року — 19 червня) — День медичного працівника.
Comments are closed.