Культура Статті Фото

У пошуках старого міста. У Франківську знову спробують зняти історичне кіно (ФОТО)

Google+PinterestLinkedInTumblr
Цього тижня до Івано-Франківська приїхала творча група, яка працює над створенням нового українського фільму «Щедрик». Події відбуваються у Станиславові – з 1938 року до Другої світової та під час війни.

Режисерка фільму Олеся Моргунець-Ісаєнко та художник-постановник Влад Одуденко приїхали до Франківська для з’ясування історичних деталей і пошуку локацій для зйомок, пише Репортер.

На фото: Олеся Моргунець-Ісаєнко, Влад Одуденко та Олег Гречаник обговорюють деталі сценарію

Завершилися зйомки фільму за романом Софії Андрухович “Фелікс Австрія” (ФОТО)

Однією з головних причин, чому Олеся Моргунець-Ісаєнко взялася за роботу над фільмом, став цікавий сценарій та близька їй тема.

«Я знімала історичний фільм «Рубіж» – про співпрацю українців і поляків. А тут мені запропонували ігровий фільм, тож я подумала, що це цікаво, й погодилася, – говорить Олеся. – Кошти для фінансування стрічки – це 50 % від Міністерства культури України, інші 50 % – кінокомпанія Stewopol Польща, яку представляє продюсер Максим Лещенко в копродукції з кінокомпанією АМА Віжн».

Хлопці, ви повернулися! Як у Франківську студенти грали німців у кіно (ФОТО)

За словами режисерки, герой нового фільму – місто, Івано-Франківськ, Станиславів. Адже тут тоді проживала велика кількість людей різних національностей: німці, українці, поляки, євреї – і всі вони якось співіснували разом. Роботу над стрічкою планують розпочати у листопаді цього року.

У вівторок, 13 серпня, кіношники зустрілися у Франківську з Олегом Гречаником – відомим у місті крає­знавцем і колекціонером. Він розповів їм багато деталей, які, на його думку, зможуть зацікавити глядача й не викличуть сумнівів у достовірності фактів. Крім того, допоміг відредагувати деякі частини сценарію.

«Ця тема – співіснування українців, поляків, євреїв і німців у нашому місті під час війни – для мене цікава, – каже Олег Гречаник. – Зокрема, єврейство в той час переживало дуже важкі часи. Їх відправляли у концтабори, розстрілювали, знищували».

Над точністю сценарію працюють дуже ретельно. Режисерка зустрічається з краєзнавцями, істориками, представниками єврейської та польської громад – щоб глядачі бачили у фільмі правдиві, а не вигадані факти та події, щоб художній вимисел не виходив за реальні рамки.

«Фільм торкається не лише українців, – каже Олеся Моргунець-Ісаєнко. – Його основний меседж – це така собі історія примирення народів, історія про те, що всі люди мають право на існування. Адже у фільмі українська жінка рятує єврейських дітей, полячку та німецького хлопчика. В принципі, національність не має жодного значення, значення має тільки життя людини. Дуже важливо не забувати, хто ти, і при цьому поважати життя й культуру іншої людини».

Анничка і кіно. Ласкурійчуки з Верховини розкажуть, як то жити на знімальному майданчику (ФОТО)

«Деякі сцени фільму плануємо знімати в Івано-Франківську, щоб передати дух міста, дух Станиславова, – говорить художник Влад Одуденко та одразу додає, – але, на жаль, ще нічого не знайшли. Бо дуже важко знімати у сучасному місті, з металопластиковими вікнами, кондиціонерами, вивісками, коли хочеться передати саме давню історію міста, яку ми бачили на фото. Але ми шукаємо – це щодо натурних зйомок. Також плануємо збудувати у павільйоні те, що додатково потрібно, аби передати атмосферу старого міста».

На зустрічі також був Віктор Вінтоняк – керівник обласної агенції регіонального розвитку, та Мар’яна Заклінська, яка очолює кінокомісію в області. Вони допомагають киянам зі зйомками.

«Одне із завдань кінокомісії – зай­матися промоцією території, тож ми зацікавлені у тому, щоб наше місто частіше звучало у кіно, – каже Мар’яна Заклінська. – До нас звернулися з проханням про допомогу – звісно, ми не відмовили. Наразі налагоджуємо контакти, допомагаємо у розселенні, пошуку відповідних локацій – усе, що потрібно».

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.