Центр польської культури та європейського діалогу в Івано-Франківську запрошує взяти участь в симпозіумі “Історично-культурна, архітектурна та природнича спадщина лічниці доктора Аполінарія Тарнавського у Косові”.
Симпозіум відбудеться у стінах Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва на вул. Міцкевича, 2 з 10:00 по16:00 23 червня, інформує Центр польської культури та європейського діалогу.
Метою наукового симпозіуму, зокрема, є популяризація знань про лічницю доктора Тарнавського, її чудових пацієнтів і важливі події, які там відбувалися; демонстрація розмаїття історично-культурної спадщини лічниці доктора Аполінарія Тарнавского у Косові; напрацювання перспективи щодо запровадження кроків для порятунку комплексу давніх корпусів колишньої лічниці.
В рамках симпозіуму виступлять фахівці з Польщі та України, представники різних наукових дисциплін, у лекціях яких буде розкрито багатогранний характер історико-культурної спадщини косівської лічниці. Організований симпозіум одночасно є вшануванням пам’яті доктора Аполінарія Тарнавського у 75-ту річницю його смерті та 125-ліття офіційного відкриття Природолікувального закладу в Косові.
ПРОГРАМА НАУКОВОГО СИМПОЗІУМУ. Косів, 23 червня
6:00 год. – екскурсія на традиційний косівський ярмарок;
10:00-14:00 год. – симпозіум “Історично-культурна, архітектурна та природнича спадщина лічниці доктора Аполінарія Тарнавського у Косові”:
- Мгр Наталія Тарковська – aспірантка в Академії Ignatianum в Кракові, Інститут Kультурології. Спільна спадщина – спільний предмет. Природолікувальний заклад доктора Aполінарія Тарнaвського, його культурно-історичнa цінність та туристичний потенціал.
- Д-р Влодзімеж Вітковський – Лодзький технологічний університет, Інститут архітектури та містобудування, Мгр Катажина Тур-Марцишук – Провінційний відділ охорони пам’яток у Любліні. Спадщина (не) забувається? Природолікувальний заклад д-рa Аполінарія Тарнавського в Косові на Покутті.
- Мгр Катажина Тур-Марцишук – Провінційний відділ охорони пам’яток у Любліні. Природолікувальний заклад д-ра Аполінарія Тарнавського – можливості та загрози для культурного ландшафту Косовa.
- Д-р Тетяна Прикладівська – кандидат сільськогосподарських наук, інженер першої категорії Ботанічного саду Національного лісотехнічного університету України. Дендрологічний парк імені Aполінарія Тарнaвського в Косовi – унікальна колекція дерев у Прикарпатському регіоні.
14:30 год. – дегустація Косівської дієтичної кухні;
16:30 год. – пізнавальна екскурсія територією колишньої лічниці доктора Аполінарія Тарнавського в Косові.
Зацікавлених осіб організатори просять до 20 червня подати заявки про бажання участі через електронну пошту: sekretariat@ckpide.eu або в телефонному режимі в робочі години Центру: +38(067) 197-17-96, +38(066) 800-20-93. Організатори не відшкодовують вартості переїзду та ночівлі.
Comments are closed.