Культура

У Івано-Франківську стартує IX Перегляд сучасного польського кіно «Під Високим Замком»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У п’ятницю, 4 грудня в Івано-Франківську розпочинається IX Перегляд сучасного польського кіно “Під Високим Замком” в online-форматі.

Про це Суспільному Карпати повідомила представниця генерального консульства Польщі у Львові Барбара Пацан, пише Репортер.

Захід триватиме до 13-го грудня. Щоб переглянути запропоновані кінострічки, потрібно перейти на сайт фестивалю, вибрати фільми на платформі Festival Scope, зареєструватися і дивитися фільми безкоштовно.

Цьогоріч українському глядачеві пропонують дев’ять художніх і три документальні фільми. Серед них є кінокомедії, пригодницькі, історичні.

Усі кінострічки йдуть мовою оригіналу, але мають українські субтитри.

«Польське кіно – своєрідне, – розповідає координаторка IX перегляду сучасного польського кіно “Під Високим Замком”, представниця генерального консульства Польщі у Львові Барбара Пацан. – Його не можна порівнювати з голлівудськими фільмами. Це є інше. Я думаю, що український глядач збагатить свій світогляд, дивлячись польське кіно, тому що воно інше. Місцями може бути специфічне, але, думаю, що цікаве».

Організатори не робили акцент на якомусь одному фільмі і не вирізняли його як основний меседж Перегляду. Кожна стрічка по-своєму особлива.

В online-форматі IX Перегляду сучасного польського кіно «Під Високим Замком» довелося відмовитися від дрескодів, червоної доріжки, особистого спілкування творців фільму, акторів та глядачів. Але й вдалося здобути широке коло учасників, адже кожен у будь-якій точці України і світу може переглянути фільми, – зауважують організатори.

У рамках Перегляду 13-го грудня у Львові відкриють виставку “Анна Валентинович – героїня двох народів”, яка триватиме до кінця року.

Організаторами та координаторами проєкту є Генеральне Консульство Республіки Польща у Львові та Центр польської культури та діалогу в Івано-Франківську.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні