Культура Розваги

У Городенківському районі облаштували еколого-пізнавальну стежку «До Чернелицького замку» (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

На Прикарпатті завершили ще один туристичний проєкт 2019 року – у Городенківському районі облаштували еколого-пізнавальну стежку «До Чернелицького замку». Довжина маршруту – 6.8 км.

Про це у мережі повідомив Віталій Передерко, начальник відділу туризму та міжнародної технічної допомоги Управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму й інвестицій Івано-Франківської ОДА.

Маршрут облаштувало КП “Дністровський регіональний ландшафтний парк імені Сергія Дідича” за рахунок коштів обласної програми розвитку туризму і парку.

Як повідомляє igotoworld, Чернелицький замок – це пам’ятка архітектури XVII століття, розташована на квадратній ділянці площею 2 га в селищі міського типу Чернелиця Городенківського району. За весь час свого існування безліч разів зазнавала значних руйнацій, слугувала лікарнею та остаточно занепала в роки незалежності нашої держави. Та попри це, до сьогодні все ж залишилися фрагменти споруди, варті уваги туристів та поціновувачів архітектурного мистецтва.

До речі, дорогою до твердині ви побачите покинутий домініканський костел, зведений у XVII столітті. Він з’єднувався із замком за допомогою підземного ходу. На стінах храму ще можна розглянути фрагменти розпису і залишки ліпнини. А піднявшись на гору вузькими гвинтовими сходами, можна оглянути місцеві краєвиди.

Замок у фактах та цифрах:

  • Оборонні мури пам’ятки сягають 6-метрової висоти, а товщина стін досягає 2,5 метра. Всередині мурів розташовані бійниці для вогнепальної зброї.
  • У кутах замку розміщені чотири гострокутні бастіони.
  • Західний мур зберігся найкраще: тут можна побачити двоповерхову в’їзну квадратну вежу з арочним проїздом, обрамлену білим каменем та покриту дахом.
  • В’їзна вежа з брамою на передньому фасаді прикрашена вирізьбленим у камені гербом «Погоня».
  • Брама вежі з правого боку має отвір для гармати,  з лівого – вхід до льохів.
  • Західний фасад брами прикрашений гербом «Пилява», який розміщений над кам’яними одвірками. Біля герба розташовані латинські літери E.S.X.C.W.B, що означають: «Єфросинія Станіславіцька, княгиня Чарторийська, воєводина брацлавська (друга дружина Михайла Чарторийського)».
  • У фортеці є підвальні приміщення. Вони приваблюють спелеологів та любителів підземель, які приїздять сюди в пошуках скарбів. Проте в підвали замку краще не заглядати – вони закидані сміттям.
  • Чернелицький замок у минулі часи вважався одним із найпотужніших східних форпостів Речі Посполитої. Сьогодні, на жаль, він перетворений на руїни.
Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.