Культура Фото

У Франківську презентували перший інтеркультурний гід (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У середу, 21 березня, у громадському ресторані в Urban Space 100 в Івано-Франківську презентували перший інтеркультурний гід в Україні.

Саме так назвали цей путівник представники ГО “СТАН”, які організували презентацію, пише “Репортер”.

Гід написаний двома мовами – українською та англійською. Цього разу презентували першу частину, бо, за словами авторів, у нього потрапили не всі історії, тож буде продовження.

“Ідея народилась під час проекту “Інтеркультурна лабораторія”, коли ми хотіли допомогти знайти порозуміння між українськими та іноземними студентами. У гіді не про музеї – тут такі місця, як квадрат Курбаса, стометрівка, Urban Space, заклади, де можна смачно і недорого поїсти, придбати оригінальні речі, – каже менеджер ГО “СТАН” Андрій Волик. – Ми зібрали 12 історій від різних авторів, кожен з яких розповідає про своє улюблене місце”.

За словами редакторки путівника Ксенії Янко, ідея була спільною і їй більше року. Протягом року вони збирали фото, а останні кілька місяців працювали над текстом.

“Місто показано очима людей, які живуть тут постійно чи тимчасово, батьківщиною декількох є інші країни, – говорить Янко. – Труднощі виникали з пошуком саме особистісного фактору, спогадів і історій, які пов’язані із Франківськом”.

За словами авторки одної з історій путівника Юлії Сінькевич, іноді люди їдуть до Франківська, аби просто походити по секонд-хендах, бо їх у місті дуже багато.

“Нещодавно я була на сході країни, там немає такої тенденції секондів, – каже Сінькевич. – Для мене це не тільки дешеві та якісні речі, це ще економія ресурсів, екологія”.

Редакторка Ксенія Янко говорить, що вони вірять у прогресивність ідеї гіда. Тому обов’язково буде і друга його частина.

“Бачимо тут ще великий фронт роботи, – говорить Ксенія Янко. – Але не виключено, що зробимо щось подібне і в інших містах України”.

Придбати гід скоро можна буде у місцях, де у Франківську багато туристів, а також – безкоштовно скачати на сайті ГО “СТАН”.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні.
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.