Культура Соціум

У Франківську люди з інвалідністю стануть акторами у театрі (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У франківському драмтеатрі продовжується робота над інклюзивним проєктом “Коло-бо-раціо!”. Так, 11 серпня відбулась читка п’єси з людьми з інвалідністю, які гратимуть у постановці, поряд з професійними акторами драмтеатру.

Перед тим головний балетмейстер театру Дмитро Лека у фоє театру навчав рухів майбутніх акторів з інвалідністю, пише Репортер.

“Складно працювати з не акторами, тому що їхнє тіло непідготовлене, а також потрібно побудувати віру в себе, – каже Дмитро Лека. – Бо в акторській справі ти маєш згадати свій досвід, використати у виставі, а потім забути та відпустити – або далі з ним жити. Але з іншого боку – це чистий аркуш і ти можеш правильно направити людину. Треба набратись терпіння і навчити так, щоб не ранити”.

В основу майбутньої вистави-мюзиклу ляже твір сучасної драматургині Ірини Гарець «Навіщо Лемуру хвіст Чупакабри».

За сюжетом, хтось нападає на мешканців містечка, де панує вічна зима. Ті вважають, що це – невідомі чупакабри. Сміливий лемур навідується до чупакабр і виявляється, що на них теж хтось полює.

Це вже друга вистава у франківському драмтеатрі режисерки Рози Саркісян. Обидві франківці зможуть побачити вже в новому театральному сезоні, після карантину. Мюзикл призначений для сімейного перегляду.

Читайте: Роза Саркісян: «Мистецтво має бути про людей»

Поки що для людей з інвалідністю до кінця вересня проводитимуть майстер-класи: навчатимуть акторської майстерності, пластики, співів. З групою майбутніх акторів режисерка працює вже з неділі, 9 серпня.

“У суспільстві зараз існує дискурс, через який ці люди відчувають себе виключеними. Зрозуміло, коли вони приходять в театр, то мають невпевненість, – каже Роза Саркісян. – Тож наше завдання в тому, що кожна людина має бути на сцені. Сцена – це мікросуспільство. Якщо хтось не хоче бачити чогось в суспільстві, він прийде і побачить це в театрі”.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.