Культура

У Франківську Ахтем Сеітаблаєв представив свій фільм «Мирний-21»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У неділю, 19 лютого, у кінотеатрі «Люм‘єр» в Івано-Франківську пройшла прем‘єра фільму «Мирний-21».

Івано-Франківськ – це перше місто, яке побачило цю стрічку, пише Репортер.

Мирний

Новий фільм режисера Ахтема Сеітаблаєва розповідає про луганських прикордонників, які у 2014 дали бій окупантам, попри їхню перевагу в силі та техніці.

«Я познайомився з цією історією у 2014. Тоді я в неї не повірив, тому що у лютому 2014 я був у Криму і на власні очі бачив, як відбувалася анексія частки моєї батьківщини. На жаль, руский мір був настільки присутній у Криму, що збройного спротиву не було, – каже Ахтем Сеітаблаєв. – Тому, коли я почув, що особовий склад луганської прикордонної служби на 80% складався з місцевих, не вірив, що це можливо».

мирний

За словами режисера, це в першу чергу глядацьке кіно. Але має воно і соціальну та патріотичну місію. Так, 10 грн з кожного квитка перераховуватимуть на придбання мінометних комплексів для ЗСУ.

Один з акторів фільму – Олексій Тритенко, який зараз воює у Збройних силах України.

«Я кіно ще не бачив. Я не люблю дивитися свої роботи, бо я дуже прискіпливий, – говорить Олексій Тритенко. – Але картина дуже чесна, відверта. Усім хотілося якомога дотичніше її зробити, аби все було як насправді».

«Мирний-21» – останній фільм, у якому знявся актор Паша Лі. Він загинув навесні 2022 року від рук російських окупантів.

мирний

Знімали фільм у Києві та у Київській області. Консультантами фільму були справжні прикордонники. Зокрема, чинний полковник Державної прикордонної служби Анатолій Коцюрба.

«У нашому кінотеатрі українські стрічки збирають досить добре, каже директорка кінотеатру Лідія Шкрібляк. – Якщо раніше нам доводилося робити меншу ціну, більшу рекламу, то сьогодні глядача не треба вчити на українське кіно. Зараз ми вже не робимо поділ на українське і голлівудське».

Фільм «Мирний-21» можна буде переглянути з 22 лютого у франківських кінотеатрах.

Авторка: Ольга Романська

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.