Театральна програма Porto Franko найсильніша з усіх фестивальних театральних програм України. Так кажуть критики і знавці.
З 13 по 17 червня 2018 року Івано-Франківськ перетвориться на футуристичний центр сучасного мистецтва, пише Курс. Фестиваль Porto Franko прийме “мистецькі повітряні лайнери” з Відня та Мюнхена, Брюсселя, Парижа та Вільнюса: цього року місто перетворять у повітряний порт.
Отже організатори Porto Franko оголосили рейс напрямку «Театр». На театральний майданчик фестивалю приземляться:
– Балет “Oh, Magic” австрійського хореографа Сімона Маєра (13 червня. Драмтеатр. 18:00)
“Oh, Magic” – це концерт-перфоманс за участі роботів і виконавців. Об’єднані на сцені у магічний танок, вони створюють новий простір для мистецьких форм і технологічних рішень. Це світ, який втратив чітку межу між футуристичною фантазією та щоденним побутовим ритуалом.
Читайте: Чого чекати на Porto Frankо 2018, – організатори розкривають плани
– Моновистава за мотивами “Солодкої Дарусі” М. Матіос. Режисер – Малгожата Пашкер-Войцешонек (14 червня, Драмтеатр. 18:00)
Моновистава “Солодка” створена за мотивами українського роману “Солодка Даруся” Марії Матіос у перекладі Анни Коженьовської-Бігун. Спектакль переносить глядача у простір гуцульського села. Головну героїню – Дарусю – місцева громада сприймає за божевільну, однак вона значно глибше за будь-кого розуміє, яка трагедія розгортається перед нею, як це зовнішнє лихоліття руйнує людину. Вона – “солодка” – не відчуває солодкого присмаку життя, не любить цукерок. Вона стає схованкою таємниці, що поступово відкривається перед нами, аби… кожен відчув невідворотність трагічної розв’язки.
– “Книга Йова” (Литва). Вистава (1 година 40 хвилин, без антракту). Режисер – Еймунтас Някрошюс (15 червня, Драмтеатр. 18:00).
Постановка литовського театрального режисера Еймунтаса Някрошюса створена за текстом Старого Завіту, що й дотепер викликає найбільшу кількість запитань і дискусій. Це вже друга спроба режисера звернутися до біблійного сюжету. 2004 року був поставлений спектакль “Пісня пісень”, у якому режисер зовсім по-новому розважав над темою одвічної любові.
– “На Західному фронті без перемін”. Драма (16+). За романом Еріха Марії Ремарка / Інсценізація Олексія Гнатковського (тривалість – 2 год. 20 хв.) (15 червня, Палац Потоцьких, 21:00).
Драма “На західному фронті без перемін” за однойменним романом Еріха Марії Ремарка про події 1917-1918 років – це пронизлива і відверта історія про війну і проти війни. Вони – 20-річні хлопці, солдати Першої світової, “втрачене покоління”. Їх вирвали зі звичного життя… Їх жбурнули у кривавий бруд війни… Колись вони були хлопцями, що вчилися жити і мислити. Тепер вони — гарматне м’ясо. Солдати. Тисячі і тисячі навіки ляжуть на полях війни. Тисячі і тисячі тих, що повернуться, ще пошкодують, що не лягли разом з убитими. Але поки — на західному фронті все ще БЕЗ перемін…
Читайте: Хто розважатиме глядачів на Porto Frankо, – стали відомі хедлайнери другого дня фестивалю (ВІДЕО)
– “Vesillya”. Автор проекту і режисер – Наталія Половинка. Вистава-перфоманс. Частина проекту “САД Божественних пісень”. (16 червня, Драмтеатр. 18:00)
САД Божественних пісень — це театральний проект в розвитку, зерном і звершенням якого є свідчення людини в часі – персональний монолог актора через пісню – танець – текст.
Це форма єдиного монологу людини – свідоцтво часу – персональне зусилля миру. Це діло с-мирення – дати рідній землі звучати, явити всім собою якість, яка зцілює землю у всі часи, яка перемагає війну, яка і є проростанням в цьому часі вічно молодого саду Духа.
– «Модільяні. Я пройшов мостом, якого не існує». Сценічна версія народного артиста України Ростислава Держипільського (16 червня, сцена “ЦЕХ”, Драмтеатр. 21:00).
Експериментальна постановка українського режисера Ростислава Держипільського «Модільяні. Я пройшов мостом, якого не існує» – у театральній програмі Міжнародного фестивалю актуального мистецтва PORTO FRANKO 2018.
Історія останніх трьох років життя і кохання видатного художника Амедео Модільяні, одна з робіт якого входить до трійки найдорожчих картин світу, розгортатиметься в наш час, у стінах психіатричної лікарні, в уяві чоловіка, що вважає себе абсолютним генієм. Колаж із реальних та уявних персонажів, дворівневий мистецький простір сцени-цеху з мольбертами та лікарняними ліжками, пластичне рішення від Ольги Семьошкіної, «жива» музика та живопис у реальному часі доповнюють сміливу концепцію нового театрального експерименту режисера-новатора Ростислава Держипільського.
Читайте: Porto Frankо оголосив хедлайнера першого дня фестивалю
– “Чайка” (ЛИТВА). Вистава на 2 дії (3 години, з антрактом). Режисер – Оскарас Коршуновас. (17 червня, Франківський Драмтеатр. 18:00).
“Це чудовий експериментальний виклик. З самого початку наша вистава була приречена на пошуки. З “Чайкою” ми продовжуємо вивчати теми, які присутні в “Гамлеті” та “На дні”. Це експеримент сучасного театру, сучасного актора та сучасного глядача. “Чайка” – це третя частина нашого триптиху. Всі вони об’єднані особливим акцентом – на акторів. У “Чайці” ми водночас шукаємо можливість максимального залучення аудиторії в усі сюжетні лінії. Така інтерактивність невипадкова – ще п’ятнадцять років тому наш театр сформулював одне з головних своїх кредо: ставити класику по-сучасному, аби кожна вистава промовляла до сучасника, а не театрального історика чи критика”, – говорить Коршуновас.
Детальніше: за посиланням>>>
Comments are closed.