Культура Фото

На Прикарпатті зберуться 12 бійців, аби працювати над документальною виставою

Google+PinterestLinkedInTumblr
У четвер, 27 червня, франківцям презентували проект Благодійної огразізації «МБФ «Творча Криївка» – «Театральна резиденція для бійців».

Його реалізовуватимуть у співпраці з Івано-Франківським національним академічним театром.

В рамках проекту створять документальну виставу на основі особистих історій ветеранів та покажуть глядачам по всій Україні.

За словами керівниці Фонду «Творча криївка» Віталіни Маслової, цей проект «повна авантюра». Також вона додає, що така річ у світі не новинка, але цікава й рідкісна для України, адже документального театру у нас не так багато.

«Також це носить і терапевтичний ефект – бо місяць людина занурюється в професію актора і гратиме фактично себе, – говорить Віталіна Маслова. – Свої історії розкажуть 12 бійців-акторів. Сподіваємося, що за цієї постановкою буде написана п’єса».

Євген Степаненко, режисер майбутньої вистави, ветеран війни наголосив на важливості проекту, бо тут будуть розказані правдиві історії бійців, які мають відгукнутися у глядача.

Обіцяє зробити постановку цікавою, без чорно-білих барв і суму, бо, каже, на війні також сміються.

Отож, у виставі буде задіяно 12 ветеранів з різних куточків України, які у різні роки служили в різних підрозділах. Обирали їх з 120 заявок. Кастинги проводили у Франківську, Львові, Києві та Дніпрі.

Головним критерієм відбору була саме мотивація бійців.

За словами одного з героїв Романа Гребенюка, своєю участю у проекті, історією він хоче достукатися до людей, які досі не бачать війни.

Він родом з Лисичанська, За його плечима три ротації у донецькому аеропорті, служба у розвідувальному батальйоні.

«Я дуже багато чого втратив за часи війни і матеріального, і духовного. – говорить Роман. – Перші два роки були, як в кіно. А зараз розумієш, що це назавжди. Поки в мені палає цей вогонь, я хочу розказати людям про війну, передати ці іскорки».

“Творча криївка” збирає гроші на мистецьку резиденцію для бійців (ВІДЕО)

Актор театру та кіно, ветеран, керівник проекту «Театральна резиденція бійців» Олег Шульга впевнений, що театр змінює людей. Свого часу йому не раз доводилося працювати з непрофесійними акторами.

«У цьому проекті ветерани-актори зможуть висловитись, впорядкувати те, що й них всередині, бо дехто з них за рік, два, а хто й за місяць пройжили неймовірний досвід, – говорить Олег Шульгін. – З цим треба працювати і театр має інструменти».

Наразі, аби проект запрацював до 5 серпня потрібно зібрати потрібну суму коштів. Потрібно зібрати 150 тис грн.

Ось тут ведеться збір коштів: https://biggggidea.com/p…/mistetski-rezidentsi-dlya-bijtsiv/

Якщо все вдасться, вже з 26 серпня на Верховинщині всі актори будуть проходити інтенсивні навчання, а вже потім ці знання будуть втілювати на репетиціях у франківському драмтеатрі.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.