Персональну виставку живопису відомого іконописця, художника та волонтера з Дрогобича Лева Скопа відкрили 15 листопада в сучасному мистецькому незалежному просторі Підземний Перехід «Ваґабундо». Виставка присвячена пам’яті його дружини Тетяни Думан-Скоп.
На виставці представлені дивовижні картини, які відображають емоції, думки, переживання автора, пише Репортер.
Лев Скоп говорить, що у свої полотна не закладає якогось певного підтексту чи значення – він просто відображає на полотні своє підсвідоме, свої внутрішні переживання та відчуття. Малює для душі. А кожен, хто оглядає ці картини, може побачити у них щось своє.
Якщо комусь сподобаються мої роботи, то прекрасно, – говорить Лев Скоп. – Якщо не сподобаються, то теж добре. Не можна усім подобатись. Але я точно ніколи не буду робити так, як треба! Зараз все заполонив ШІ. Він робить так, як правильно, а я роблю так, як підказує мені серце!
Відкрив виставку священник, отець Василь молитвою за Україну та всіх захисників. Побратим Лева Скопа, акцентував, що художник працює над полотнами на одному подиху, немов згорає.
Адже, на думку митця, кожна людина може малювати, але допоки вона не стане рабом творчості, результату не буде. Тому роботи Скопа потрібно споглядати, занурившись у власне серце, додав священник.
Цікаво, що Лев Скоп із 2014 року малює ікони для фронту. Він присвятив себе волонтерству: свої роботи виставляє на аукціони, а гроші перераховує на потреби важкохворих і бійців. Після початку повномасштабної агресії росії, художник почав малювати ще більше і передавати ікони на фронт для захисників України.
Ікони Лева Скопа на старих ґонтах (ґонт, матеріал для даху чи покриття стін у вигляді клинчастих дерев’яних дощечок ‒ ред.) і дошках є у бійців на передовій: у приміщеннях, де ночують воїни, у машинах, на яких виконують бойові завдання.
70-річний митець організовував десятки аукціонів за час війни, і гроші за свої роботи передав для закупівлі спорядження для військових ЗСУ.
У Чикаго ми продали ікону на аукціоні за 10 тис дол. А у Львові нещодавно за 300 тис грн, – каже художник.
До речі, Лев Скоп розмальовував щити майданівців під час Революції Гідності. Його називали «іконою Майдану». Після цих подій у Києві потрапив у шпиталь у Львові.
Довідка: Лев Скоп – український мистецтвознавець, художник-реставратор, іконописець, викладач Львівської академії мистецтв (до 2013 року), учасник Євромайдану, поет і музикант, багаторічний дослідник дрогобицької дерев’яної церкви Святого Юра. Народився 1954 року в Львові. Навчався у Львівському державному інституті прикладного і декоративного мистецтва. Нині мешкає в Дрогобичі. Працює художником – реставратором у відділі дерев’яної архітектури музею «Дрогобиччина». «Відчути» картини Лева Скопа можна упродовж двох наступних тижнів: з 16 по 30 листопада в Підземному Переході «Ваґабундо. Вхід вільний! Але відвідувачі можуть зробити будь-який донат для ЗСУ.
Авторка: Ірина Хорий
Comments are closed.