Культура

Лісова пісня на полі крові. Франківський драмтеатр відкриває прем’єрою новий простір

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У п’ятницю, 25 листопада, в івано-франківському драмтеатрі провели пресконференцію щодо прем’єри постановки Ростислава Держипільського за творами Лесі Українки. Виставу зіграють на новому сценічному майданчику «сцені-межі», пише Репортер.

Жанр вистави «Лісова пісня на полі крові» визначено як «метаморфози душі». Глядачі та актори сидітимуть за одним столом немов у катакомбах. Саме така атмосфера, каже режисер, відповідає нашому сьогоденню.

Цей твір – про величезну любов, велику зраду та велику покуту, – розповів Ростислав Держипільський. – Леся Українка – геніальна. Тому я прокайфував весь процес створення «Лісової пісні на полі крові». Та цілісна картина в нас викристалізувалась тільки зараз. Це буде дуже крута і якісна вистава. Це театр, який народжується тут і зараз.

Для створення афіші використали картину литовської художниці Патріції Йуркшайтіте, яка перегукується з новим простором.

Збудувавши новий простір і перемішавши всі тексти, ми відкриваємо себе справжніх, ми відкриваємо нові смисли текстів Лесі Українки, – говорить Наталія Половинка, яка зіграє одну із Мавок.

Власне Мавку, окрім Наталі Половинки, гратимуть також Надія Левченко та Інна Бевза. Лукаша зіграє Олег Панас. Ірма Вітовська буде матір’ю Лукаша.

В Івано-Франківську є дуже багато переселенців, які свого часу були позбавлені українського культурного фонду, – каже Ірма Вітовська. – Все, що вони бачили – це телебачення в якому було 80% російськомовного контенту. Зараз ці люди потребують цього духовного хліба. І вони приходять в театр саме за цим.

Також у виставу залучені: Олексій Гнатковський, який гратиме дядька Лева та прочанина, Лілія Абрам’юк (Килина), Любомир Валівоць (перелесник) та Іван Бліндар (Юда).

Художниця-постановниця – Юлія Заулична.

Прем’єра вистави відбудеться 26 листопада.

Авторка: Ірина Гаврилюк

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.