Культура

Косівську мальовану кераміку внесли до спадщини ЮНЕСКО

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Історична подія для Івано-Франківської області – косівська мальована кераміка увійшла до переліку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.

12 грудня 2019 року чотирнадцята сесія Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини, яка триває у столиці Колумбії, внесла до Репрезентативного списку Світової нематеріальної спадщини Косівську мальовану кераміку, про це повідомили на сайті “Івано-Франківщина туристична“.

Делегацію України на 14-й сесії Міжурядового комітету ЮНЕСКО представляли Надзвичайний та Повноважний Посол України в Перу Ігор Тумасов, Почесний консул України в Колумбії Луїс Бернандо Рамірес Бранд, заслужений діяч мистецтв України, кандидат мистецтвознавства Марія Гринюк та секретар Косівської міської ради Роман Печижак.

У виступі на сесії Посол України подякував членам та експертам Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини за високе визнання чергового елементу багатої та різноманітної української культури. Він також висловив щиру подяку представникам Косівської громади за їх наполегливе та ретельне збереження місцевих традицій і культури, як частини розмаїтого культурного надбання України.

Колишній міністр культури України Євген Нищук привітав усіх, хто долучився до роботи над номінаційним досьє.

“Окремі вітання неймовірній пані Марії Гринюк, що нині перебуває на засіданні Юнеско, і чия робота у підготовці номінації була надзвичайно важлива. – написав Нищук. –  До слова, щоранку п’ю каву з ексклюзивної чашечки з Косова авторства пані Марії”! 

Голова БО «БФ «Автентика Гуцульщини» Марія Гринюк прокоментувала у мережі Facebook рішення словами подяки косівським майстрам:

“Дорогі мої, трудолюбиві, світлі, безцінні косівські майстри-керамісти! Ви це маєте!Ви достойніші з достойних! ВАС ВИЗНАВ СВІТ”, – написала вона.

Писаний Камінь: що спільного між легендарними велетнями, Януковичем і дощовою водою (ФОТО)

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.