У вівторок, 5 травня, у фортечній галереї «Бастіон» презентували попленерову виставку «Франківська збірка». Це 78 робіт від 26 франківських художників. Особливість виставки в тому, що вони мали зобразити місто лише з допомогою чотирьох кольорів – білого, чорного, жовтого й червоного.
Художники із завданням впоралися, тож усі охочі можуть оцінити їхні роботи до 19 травня. Саме до того часу триватиме виставка, пише Репортер.
«Франківська збірка» – це ініціатива видавця й мецената Василя Іваночка. Минулого року він запланував зібрати колекцію для нового музею, який поки у планах. Та колекція отримала назву «Франківська збірка».
Минулого року в Музеї мистецтв Прикарпаття була урбаністична виставка 10 художників Івано-Франківська. А сьогоднішня виставка – це вже третя подія в рамках міського пленеру “Франківська збірка”. Постпленерова виставка має конкурсний формат. Адже журі відібрало трійку найкращих робіт, які отримали дипломи.
У журі входили художники Мирослав Яремак, Богдан Губаль та Микола Джичка. Вони є серед авторів виставки, але їхні роботи у конкурс не увійшли. Також картини оцінював і Василь Іваночко.
Серед учасників були: Надія Бабій, Юрій Бакай, Орест Заборський, Назар Кардаш, Юлія Карпенко, Анна Кирпан, Василь Красьоха, Богдан Кузів, Тетяна Мурафа, Таня Павлик, Ігор Панчишин, Світлана Повшик, Ірина Погрібна, Володимир Сандюк, Ярема Стецик, Валерій Твердохліб, Оля Цап, Ірина Чмелик, Андрій Шнайдер, Оксана Чолій, Олег Чуйко, Микола Якимечко, Ярослав Яновський.
Нагадаємо, пленер був дещо ускладнений, адже художникам дали тільки чотири барви – білу, чорну, жовту й червону.
Дехто з художників на початку навіть сумнівався, чи справиться з таким завданням, – говорить Богдан Губаль. – Але справилися всі. Усі роботи цікаві та нестандартні. Є просто пленерні, а є асоціативні, з цікавими трансформаціями, релігійні, абстраговані, декоративні.
За словами ще одного члена журі, художника Ярослава Яремака, ці обмеження є пошуком нових форматів.
Чи це вдалося – оцінювати, можливо, вже не нам, а мистецтвознавцям. Але це ті перші спроби, які натякають, що міняється час, міняється суспільство, – говорить Яремак.
Отож, журі вибрало три найкращі роботи та вручило дипломи – Оксані Чолій за роботу «Без назви», Світлані Повшик за «Дворик худграфу», а також Миколі Якимечку за картину «Силует, що зникає».
За словами одної з переможниць Оксани Чолій, чотири кольори – це не дуже велике випробування. Її роботи не мають назви, адже художниця не мала чіткого розуміння, конкретики, як їх назвати. Каже, це більше набір емоцій, почуттів і певних вражень від міста, спогади деяких миттєвостей, які запам’ятались в голові.
За словами художниці у неї на цю тему є кілька ідей. Поки вони записані у зошиті, але вона планує серію робіт. А цей пленер став таким поштовхом спробувати.
Крім журі, роботи оцінювали й глядачі. Протягом години вони могли придбати за 20 грн бюлетень і вписати там ім’я художника і назву роботи, яка сподобалася найбільше. Отож, приз глядацьких симпатій і 2170 грн виграла Юлія Карпенко з роботою «Місто розквітає».
Виставка триватиме до 19 травня. Також по її закінченні, кожен художник має віддати одну картину для майбутнього музею.
Авторка: Світлана Лелик
Comments are closed.