Культура

«Будинок «Слово». Нескінчений роман». Для франківців організували спецпоказ фільму про письменників Розстріляного відродження

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Художній фільм «Будинок «Слово». Нескінчений роман» про письменників Розстріляного відродження вийшов на широкі екрани 9 травня.

У неділю, 12 травня, у Франківську стрічку на спецпоказі в кінотеатрі «Мувіленд» представляв Станіслав Сукненко – виконавець ролі Леся Курбаса, пише Репортер.

Під час ефіру на радіо «Західний полюс», Станіслав Сукненко розповідав важливість цього фільму та про роль Леся Курбаса. На неї Сукненка затвердили одразу ж без проб, бо дуже схожий на нього.

Я працював у Центрі театрального мистецтва імені Леся Курбаса, у цьому центрі великий його портрет. Багато портретів, – розповідає актор. – Там у мене був проєкт «Візуальна лабораторія» і кожен тиждень я оповідав про історію української світового кіно. Дуже часто люди питали мене: «А це ваші портрети?». Я так жартував і дожартувався.

Читайте: «Будинок «Слово». Чому варто подивитися новий фільм про Хвильового, Тичину і Сюсюру

Історична драма «Будинок «Слово». Нескінчений роман» розповідає про долю українських письменників доби Розстріляного відродження –  Миколу Хвильового, Леся Курбаса, Володимира Сосюру й Павла Тичину. Яких зібрали під дахом одного будинку, аби змусити їх працювати на благо системи. Фільм розповідає про те, як комуністичний рай перетворюється на комуністичне пекло. Історія заснована на реальних подіях.

Станіслав Сукненко вважає, що Курбас хотів би, аби про нього та інших митців Розстріляного відродження говорили.

Говорити про те, що ці всі люди – це неупокоєні душі. Не має могил, нема відспівування, – продовжує Сукненко. – Мабуть, ми сьогодні маємо нагоду згадувати їх вчитуватися в їхній тексти, думати про них. І тоді можливо вони допоможуть нам щось змінити в собі й навколо себе. Коли ти знайомишся з такими постатями це не просто роль, не просто досвід. Це переосмислення тебе самого, твоїх принципів, страхів.

Актор впевнений, що після цієї ролі вже нема нічого, що могло би його налякати.

Він розповідає про епізод про сон Хвильового, коли усіх персонажів ведуть рікою на страту.

І я відчув, що я йду на страту. Такі моменти – це не просто акторська гра чи акторський досвід, це людський досвід усвідомлення того, що сталося з кращими митцями України. Це нове українське кіно, якого мабуть не було роками до того, а може взагалі не було в якому поєднується наша історія, яка сьогодні, на жаль, повторюється.

Стрічку створювали понад десять років. Режисером став Тарас Томенко, а трейлер до стрічки створив засновник проєкту МУР Олександр Хоменко.

Премʼєрний показ документального фільму Тараса Томенко «Будинок «Слово», що присвячений поколінню Розстріляного відродження відбувся в листопаді 2017 року. Світова премʼєра стрічки відбулась у межах 33-го Варшавського кінофестивалю.

У місті стрічку транслюватимуть у кінотеатрах «Люм’єр», «Мувіленд» та «Космос».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.