З 20 травня до 20 червня є можливість податися на безоплатну навчальну онлайн-програму — Школу культурних компетенцій — від Промприлад Артцентру.
Заявки приймають на три напрями: кураторство, артменеджмент та арткритику. Навчання триватиме чотири місяці й буде онлайн, тож долучитися можна з будь-якого куточка світу, однак мова навчання — українська. Також заплановані 4 офлайн-зустрічі: у Львові, Києві та Івано-Франківську, пише Репортер.
Авторка програми — Ксенія Малих, програмна директорка Промприлад Артцентру. Раніше розробляла освітні курси, організовувала та викладала в навчальних програмах для культурних спеціалістів та спеціалісток від PinchukArtCentre, КАМА, викладала курси про сучасне мистецтво в демократичній школі «Майбутні».
Щоб українське мистецтво розвивалась, нам потрібна сильна й розгалужена інфраструктура культури. Для цього ми й створили Школу культурних компетенцій. Своїм досвідом поділяться більш ніж 50 спікерок і спікерів, серед яких переважно практики культури. В програмі будуть і теоретичні блоки, і case study та натреновування практичних навичок, — каже Ксенія Малих.
Після навчання учасники та учасниці Школи розроблять власну виставку, яку експонують у Промприлад Артцентрі в Івано-Франківську. А студенти/-ки, які навчатимуться на курсі «арткритика», зможуть опублікувати свої тексти в медіа.
Школа розпочнеться 18 серпня й триватиме до 18 грудня. Заняття проходитимуть тричі на тиждень онлайн (будні дні у вечірній час та в суботу вдень).
Серед викладачів і викладачок школи: художниця Леся Хоменко, кураторка, креативна директорка Українського Інституту Тетяна Філевська, кураторки Ліза Герман та Марія Ланько, заступниця артдиректора PinchukArtCentre Ольга Шишлова, критик Костянтин Дорошенко, кураторка Олександра Погребняк, культурна критикиня Анастасія Платонова, кураторка Наташа Чичасова, директорка Музею Ханенків Юлія Ваганова, незалежна кураторка, дослідниця та авторка Тетяна Кочубінська та інші.
Ознайомитися з програмами напрямів та зі списком усіх лекторів/-ок можна за посиланням: https://www.promprylad-artcenter.com/
Щоби потрапити на навчання — потрібно заповнити форму за посиланням до 20 червня. На всіх, хто подав заявку, очікуватиме конкурс із двох етапів:
- Команда Промприлад Артцентру обере заявки з найсильнішою мотивацією.
- Тих, хто пройшов перший етап, запросять на співбесіду.
Усім, хто подав заявку, організаторки повідомлять про результати відбору 11 серпня.
Проєкт здійснюється за меценатської підтримки Єгора Гребеннікова.
Інформаційні партнери проєкту: онлайн-видання LB.ua, «Сенсор», «Радіо Культура» та «Суспільне Культура».
Довідково: Промприлад Артцентр — це нова культурна інституція в Івано-Франківську. Промприлад Артцентр фізично розташований на території інноваційного центру «Промприлад». Зараз у просторі ще триває ремонт, однак згодом тут будуть проводити виставки та лекції про сучасне мистецтво. Стежити за новинами артцентру можна на сторінці в instagram.
Comments are closed.