Культура

Абетка Івано-Франківська. Літеру Ю представляє Юзефа Дзвонковська

Google+PinterestLinkedInTumblr

«Репортер» продовжує публікувати Івано-Франківську абетку. Вона побачила світ на День міста – ще 7 травня 2022 року. Втім, через війну презентація пройшла майже непоміченою. На полиці книгарень видання теж не потрапило, бо його дарували офіційним делегаціям. А шкода ж, адже абетка гідна, аби її побачили читачі… Цього разу – літера Ю. Її в нашій абетці представляє Юзефа Дзвонковська, пише краєзнавець Іван Бондарев.

Абетка Івано-Франківська. Літеру Ю представляє Юзефа Дзвонковська

Зазвичай слава приходить до людей через якісь справи, досягнення, здобутки. Натомість Юзефа Дзвонковська потрапила на скрижалі історії насамперед через те, чого не зробила. Вона не погодилась на пропозицію руки й серця від Івана Франка.

Читайте: Абетка Івано-Франківська. Літера Ш – штрика і штруцлі

А уявіть, якби дівчина сказала «Так!». Франко переїхав би до Станиславова, став би професором гімназії, з часом збудував собі особнячок десь на Липовій чи на Матейка. Події багатьох його творів розвивалися б у нашому місті, тут народжувалися б його діти, а сьогодні туристи з усієї України їздили б до музею Каменяра у Франківську. І ніхто б уже не говорив про перейменування міста назад у Станиславів.

Втім, через примхливість Юзефи усі ці бонуси отримав Львів. Шкода.

Про історію невдалого сватання читайте тут:

Легенди Станиславова. Як Франко гарбуза отримав

Іван Бондарев

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.