Надія Шегда У неділю, 17 травня, завершився театральний фестиваль «Прем’єри сезону 2009». Недільного вечора на сцені облмуздрамтеатру була поставлена вистава Національного академічного театру ім. Франка (Київ) — «Маленькі подружні злочини». Нею ж і завершився обмін і збагачення мистецької палітри новими барвами театрів західного регіону. Впродовж фестивального тижня глядачі бачили постановки театрів Львова, Ужгорода, Чернівців, Луцька, Рівного, Тернополя та Франківська.
За словами голови журі фестивалю, народного артиста Федора Стригуна, його дуже потішила на цьогорічному фестивалі молодь. До речі, з нагородження стало зрозумілим, що особливу увагу метра привернули акторки івано-франківського театру: Олеся Пасічник (Варварка — у виставі «Солодка Даруся») і Надія Шевченко (Марія — у тій же постановці). Вони отримали спеціальний приз від Федора Стригуна, який не був передбачений фондом фестивалю.
Серед молодих акторів нашого театру був нагороджений і Роман Луцький за кращу чоловічу роль першого плану — Михайла у тій же «Солодкій Дарусі», а також Галина Баранкевич — за кращу жіночу роль. До речі, «Солодка Даруся» була визнана журі як краща, а її режисера — директора івано-франківського драмтеатру Ростислава Держипільського — нагородили за кращу режисуру та візуальне рішення вистави. Загалом усі мистецтвознавці, театральні критики одноголосно говорили про те, що постановка — шедевральна, і жодних зауваг до неї ніхто із представників журі не мав.
Натомість, театральний критик зі Львова Світлана Максименко, розповідаючи про свої загальні відчуття, сказала, що її негативно вразило те, що робота режисера сьогодні переходить із театру в комерцію, у кліпове мислення. А те, що нинішнє справжнє мистецтво і високопрофесійно зроблені вистави викликають захват і стають подією — є тому підтвердженням.
За словами Ірини Чужинової, столичного театрального критика, театр свідомо занижує свій рівень для того, щоб туди прийшов глядач. А останній, натомість, має розуміти, що це мистецтво є елітарним. А тому, як сказав Федір Стригун, мають бути і відповідні жанри. І тільки такий театр має промовляти до глядача і торкати людські душі справжністю.
Звісно, театр — живий організм, тому кожна вистава і акторська робота не можуть бути шедевром. Серед гостей фестивалю кращою музичною виставою була визначена «Кармен» Волинського академічного театру ім. Шевченка. За краще хореографічне рішення була нагороджена вистава львівського театру ім. Заньковецької «Два дні… дві ночі…». У цій же виставі актор Юрій Хвостенко отримав нагороду за кращу чоловічу роль другого плану. Серед десяти номінацій була й за кращий дебют — режисеру Богданові Ревкевичу (вистава «Два дні… дві ночі…»). Акторка Ніна Годунок з рівненського театру, яка мала роль Старуні у виставі «Останній строк», була нагороджена спеціальним призом журі. До речі, як зізнався в кулуарах поціновувачів театрального життя Ростислав Держипільський, гра саме цієї акторки його заворожила.
Що ж, талановиті і молоді актори іноді помирають на сцені (як Старуня Ніни Годунок), але театр продовжує своє справжнє життя саме завдяки їм.
Comments are closed.