Кримінал

За пів року на Прикарпатті виявлено шість організованих груп

Google+PinterestLinkedInTumblr
Усі члени організованих груп засуджені до реального позбавлення волі, кваліфікуючу ознаку «вчинення злочину організованою групою» судом підтверджено.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Івано-Франківської області.

Протягом 6 місяців поточного року правоохоронними органами Прикарпаття викрито 6 організованих груп (4 – ГУНП в області, по 1 – УЗЕ в області ДЗЕ НП України та УСБ України в області), члени яких скоїли злочини, пов’язані з незаконним обігом наркотичних засобів; розбійний напад та грабіж; умисне пошкодження чужого майна шляхом вибуху; корупційні злочини, пов’язані з підкупом службової особи юридичної особи приватного права; кримінальні правопорушення, пов’язані з виготовленням фальсифікованих лікарських засобів – медичного спирту, а також із незаконним обігом підакцизних товарів (нафтопродуктів). Досудове розслідування зазначених кримінальних правопорушень завершено, до суду скеровано 6 обвинувальних актів щодо 22 осіб (20 із них повідомлено про підозру у вчиненні злочинів у складі організованої групи).

Так, УЗЕ в області ДЗЕ НП України виявлено організовану групу в складі 3 осіб (у тому числі керівника приватного підприємства – суб’єкта оціночної діяльності та фізичної особи-підприємця (експерта-оцінювача транспортних засобів)), які впродовж липня-жовтня 2018 року у місті Івано-Франківськ підробляли і видавали акти огляду транспортних засобів та звіти про їх оцінку, оформляли договори купівлі-продажу транспортних засобів, у яких зазначали занижену їх вартість, за що отримували неправомірну винагороду, таким чином вчинили злочини, передбачені ч. 3 ст. 28, ч. 4 ст. 368-3, ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 358 КК України. 28 березня 2019 року обвинувальний акт направлено в Івано-Франківський міський суд для розгляду по суті, триває судовий розгляд.

У квітні поточного року скеровано до суду обвинувальний акт щодо 5 осіб, які з початку січня до 6 вересня 2018 року організували та вчинили розбійний напад на помешкання подружжя та заволодіння їх майном, що в селі Рожнів Косівського району, організували та вчинили знищення й пошкодження їх майна – приміщення ресторану в селі Старий Косів Косівського району, придбали, перевозили та зберігали вибуховий пристрій, крім цього, вчинили придбання та зберігання бойових припасів без передбаченого законом дозволу. Триває судове слідство.

Загалом діями членів організованих груп заподіяно збитки на суму 1 335 тис. грн, із яких у ході досудового розслідування відшкодовано 193 тис. грн, накладено арешт на майно в сумі 1 557 тис. грн.Судами розглянуто з постановленням обвинувальних вироків 2 кримінальні провадження цієї категорії, в яких засуджено 6 членів організованих груп та 5 осіб, які до їх складу не входили.

З урахуванням принципової позиції прокурорів усі члени організованих груп засуджені до реального позбавлення волі, кваліфікуючу ознаку “вчинення злочину організованою групою” судом підтверджено.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.