Кримінал

Виховательку з Калущини судили за присвоєння собі виплат за розміщення ВПО

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Калуський міськрайонний суд виніс вирок виховательці дитсадка, яка хотіла незаконно отримати компенсацію за розміщення ВПО.

Йдеться про мешканку села Берлоги Новицької сільської ради Калуського району. Жінка працює в яслах-садку «Золотий ключик», пише Репортер.

Виховательку з Калущини судили за присвоєння собі виплат за розміщення ВПО

Як ідеться у рішенні суду, у липні 2022 року жінка звернулася до ЦНАПу із заявою на відшкодування грошей за розміщення внутрішньо переміщених осіб за червень того ж року. Насправді ВПО, про яку йдеться, перетнула державний кордон з Польщею ще у травні. Тож уже не мешкала у обвинуваченої.

Тож жінці видали грошову компенсацію – 433 грн за ніби-то надання прихистку переселенцям у червні 2022 року. А у серпні жінка знову звернулася з проханням грошової компенсації й отримала 458 грн, а у вересні – 458 грн. Таким чином, як ідеться у вироку суду, вона завдала матеріальної шкоди Новицькій сільській раді на 1359 грн.

У квітні 2023 року жінка знову вирішила скористатися виплатами за розміщення людей, які насправді мешкали де-інде. Вона звернулася до комітету Червоного Хреста України з проханням відшкодувати гроші за безкоштовне поселення ВПО у березні. Однак людина, про яку йшлося, виїхала за кордон ще на початку березня. У такому разі вона отримала 930 грн замість 240 грн, які їй справді належали.

Читайте: СБУ викрила нові «схеми для ухилянтів»: серед затриманих – воєнком, який вимагав хабарі

У травні 2022 року сценарій повторився і жінка отримала 443 грн за розміщення у квітні внутрішньо переміщеної особи, яка насправді перебувала за кордоном. У червні, теж шляхом обману, вона отримала 458 грн, у липні – 443 грн, а у серпні – 458 грн.

Тож загалом вона завдала шкоди Червоному Хресту України на 2491 грн.

Жінці присудили позбавлення волі на 1 рік з іспитовим терміном.

Авторка: Ольга Романська

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.