Кримінал Світ

У Польщі розпустили товариство, що святкувало день народження Гітлера

Google+PinterestLinkedInTumblr
Районний суд польського міста Глівіце ухвалив рішення про розпуск асоціації «Гордість і сучасність», учасники якого брали участь у святкуванні дня народження Адольфа Гітлера.

Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на RMF24.

Про розпуск асоціації просила прокуратура і водзиславський староста – у Водзиславі знаходиться штаб-квартира асоціації, а «святкування» проходили в лісі неподалік від цього міста.

Суд дійшов висновку, що представники асоціації знали програму зустрічі в водзиславському лісі, а головним організатором виступив голова «Гордості і сучасності» Матеуш С. На святкування були запрошені 11 членів організації.

Характер цієї події не викликає сумнівів, сказала суддя Божена Клімашевська. Вона додала, що йшлося про вшанування річниці з дня народження Гітлера, що означало прийняття і відверте вихваляння цього персонажа.

Судовий розгляд у даній справі тривав з січня.

За пропаганду нацистського режиму шестеро участників «святкуванн»” 2017 року відповідають в окремому кримінальному процесі. Жоден з підсудних не визнав себе винним. Всі підкреслюють приватний, непублічний характер події в лісі і заперечують, що вони є послідовниками нацистської ідеології.

На початку минулого року в Польщі розгорівся серйозний скандал після репортажу телеканалу TVN24 про те, як журналісти інкогніто побували на заходах, проведених громадською організацією «Гордість і сучасність». Серед них було про святкування дня народження Гітлера. У лісі, де воно проходило, були розвішані прапори зі свастикою, звучали нацистські марші, тости, нацистські вітання.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.