Кримінал

СБУ знайшла шеврони «великого войска Донского» в Івано-Франківській єпархії УПЦ (МП)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

СБУ провела контррозвідувальні заходи на території Івано-Франківської єпархії УПЦ (МП).

У результаті огляду комплексу приміщень виявили проросійську та антиукраїнську агітаційну літературу, в якій заперечується існування українського народу, мови та право України на державність. Про це повідомляє пресслужба відомства, пише Репортер.

СБУ знайшла шеврони «великого войска Донского»

Також СБУ знайшла брошури та книжки ксенофобського і ненависницького змісту з образливими вигадками про інші національності та релігії.

Більшість літератури – російських авторів, видання російських друкарень.

За фактом виявлення матеріалів, спрямованих на розпалювання національної, регіональної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 161 Кримінального кодексу України.

СБУ знайшла шеврони «великого войска Донского»

Крім того, СБУ вивчає походження зразків символіки «великого войска Донского», яку виявили в одному з підсобних приміщень Івано-Франківської єпархії УПЦ (МП). Зокрема, йдеться про шеврони цього незаконного збройного формування, яке у 2014 році допомогло рашистам окупувати частину Донецької та Луганської областей.

СБУ знайшла шеврони «великого войска Донского»

Нагадаємо, з початку війни СБУ відкрила більше 20 кримінальних проваджень щодо підривної діяльності окремих представників УПЦ МП. Там фігурують понад 30 підозрюваних – від інформаторів ворога до коригувальників вогню.

СБУ знайшла шеврони «великого войска Донского»

Заходи з викриття правопорушень проводили співробітники СБУ в Івано-Франківській області. Досудове розслідування здійснює ГУ НП в Івано-Франківській області за процесуального керівництва Івано-Франківської обласної прокуратури.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.