У різних пабліках в інтернеті шахраї поширюють фейкові оголошення про оформлення фінансової допомоги під час війни. Поліцейські закликають не переходити за такими посиланнями та не вводити паролі й персональні дані своїх банківських карток на незнайомих сайтах. У шахрайську схему з так “званою” фейковою допомогою потрапив 66-річний мешканець Калуського району. Чоловік у соцмережі побачив посилання про оформлення допомоги від ООН, перейшов за ним і втратив 87 тисяч. Як виявилось, посилання було шахрайською пасткою. Там йому запропонували ввести паролі його карток нібито для оформлення «виплати»…
Заявник виконав умови, після чого йому зателефонував нібито менеджер від вказаної організації, – йдеться у повідомленні поліції. – Співрозмовник дізнався код підтвердження для реєстрації, який був надісланий на телефон чоловіка. І як результат, з рахунків прикарпатця аферисти списали 87 тисяч гривень.
Поліцейські розшукують причетних до шахрайства у рамках відкритого кримінального провадження за статтею 190 Кримінального кодексу України (шахрайство).
Поліція закликає не надавати стороннім персональні банківські дані або коди підтвердження, які надходять з онлайн-сервісів.
Також нагадують, що офіційна інформація про можливість отримання фінансової допомоги від держави чи міжнародних організацій завжди публікується на їхніх офіційних ресурсах.
Тож, перевіряйте джерела інформації та не довіряйте сумнівним повідомленням, які надходять у месенджерах.
Читайте: Гумовий човен і одне весло на двох – прикордонники затримали чергових ухилянтів (ВІДЕО)
Comments are closed.