Кримінал

Прикарпатець з директором архітектурної фірми підробили документи на будинок біля Буковелю

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Івано-Франківський міський суд виніс вирок уродженцю Тернопільщини, власнику фірми, який підробив документи на будинок поблизу Буковелю.

За це йому присудили 34 тис грн штрафу.

На Прикарпатті підробили документи на будинок біля Буковелю

Як ідеться у вироку суду, Товариство з обмеженою відповідальністю «А++», директором якого є засуджений, проводить інвентаризацію об’єктів нерухомого майна та видачу технічних паспортів на об’єкти нерухомого майна.

У 2018 році постраждала вирішила придбати житловий будинок біля ТК Буковель. Її свекор придбав земельну ділянку для будівництва житлового будинку за дорученням невістки і уклав про це договір купівлі-продажу.

У 2020 році він отримав дозвіл на будівництво триповерхового будинку з мансардою. Для здачі споруди в експлуатацію та присвоєння поштової адреси, він уклав договір з товариством «А++» на проведення технічної інвентаризації будинку. На його підставі фірма у травні 2021 року виготовила технічний паспорт за будівлю, площею 1970 м. кв. А у червні 2021 у реєстрі будівельної діяльності ДАБІ в Івано-Франківській області зареєстрували декларацію про готовність до експлуатації об’єкта.

Після цього, з метою одержання грошей від реалізації об`єктів нерухомого майна поряд з туристичним комплексом Буковель у свекра постраждалої, виник злочинний умисел з незаконного поділу та реалізації об`єктів нерухомого майна, шляхом незаконного внесення відомостей про це до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, – йдеться у вироку суду.

Тож чоловік від імені невістки уклав з ТОВ «А++», в особі директора товариства, договір про проведення технічної інвентеризації на окремі кімнати (апартаменти) в будинку.

Читайте: Побив через російську музику: на Коломийщині судили чоловіка за виправдовування агресії рф

У свою чергу директор ТОВ «А++», достовірно знаючи, що на будинок отримане право на виконання будівельних робіт тобто декларацію про початок будівництва на індивідуальний житловий будинок та декларацію про готовність до експлуатації, умисно, з метою отримання прибутку, від імені свекра виготовив технічні паспорти на окремі апартаменти титульну сторінку яких скріпив своїм підписом та печаткою ТОВ «А++».

Так він виготовив технічні паспорт на 19 апартаментів у будинку і зареєстрував право власності на них.

У червні 2023 року між директором фірми і прокурором укладена угода, де він визнав свою вину у вчинені цього правопорушення.

Дії директора товариства суд кваліфікував як службове підроблення, тобто видача службовою особою завідомо неправдивих документів. Врахувавши щире каяття обвинуваченого і утримання ним двох малолітніх дітей, йому призначили штраф у 34 000 грн та позбавлення права займатись інвентаризацією нерухомого майна на рік.

Свекра постраждалої судитимуть окремо.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.