Кримінал

Прикарпатцю за неявку по бойовій повістці присудили рік тюрми

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

17 квітня колегія суддів Івано-Франківського апеляційного суду присудила прикарпатцю один рік позбавлення волі за неявку по бойовій повістці.

Апеляція була подана на вирок Рогатинського районного суду від 24 січня 2024 року. Тим вироком чоловіку було призначено покарання – позбавлення волі на строк 3 роки. Але разом з тим він був звільнений від відбуття покарання з іспитовим терміном у 1,5 року.

повістці

Суд першої інстанції встановив, що засуджений «вчинив умисні дії, які виразились в ухиленні від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період».

8 серпня 2023 року чоловік пройшов ВЛК і був визнаний придатним до військової служби. І під розписку йому було вручено офіційне застереження про відповідальність за ухилення від військової служби. Того ж дня йому вручили бойову повістку. Вже 9 серпня він мав прибути для відправлення до Збройних Сил України для проходження військової служби.

Але чоловік не з’явився.

В апеляції прокурор оскаржував вирок, стверджував, що рішення суду про звільнення від відбування покарання з випробуванням належним чином не мотивоване, та явно несправедливе у зв`язку із м`якістю. Вказував, що під час розгляду справи судом встановлено дві обставини, що пом`якшують покарання – щире каяття та визнання вини.

На думку прокурора, виправлення чоловіка не можливе без відбуття покарання. Адже є ще обставини, які негативно його характеризують. А саме – відсутність постійного місця роботи, перебування на обліку в нарколога через алкоголізм, позбавлення батьківських прав щодо своєї неповнолітньої дитини.

Тож апеляційний суд частково задовільнив скаргу прокурора. Вирок суду першої інстанції було скасовано у частині призначення покарання. Разом з цим постановлено новий вирок – позбавлення волі на строк 1 рік.

Читайте: Прикарпатці, яка вбила свою новонароджену дитину, присудили 2 роки іспитового терміну

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.