Кримінал

Прокурор області Олександр Стратюк хоче знизити поріг відповідальності за незаконні рубки

Google+PinterestLinkedInTumblr
Прокурор Івано-Франківської області Олександр Стратюк  зазначає, що більшість незаконних рубок на Прикарпатті не перевищує суму у 20 тисяч гривень, тому цю суму пропонує зменшити.

З початку року до суду було передано дві справи про незаконні рубки, три – про незаконний експорт деревини і одна – щодо незаконної діяльності майстра лісу. Про це йшлося сьогодні під час звіту про результати роботи прокуратури за перше півріччя 2019, пише Курс.

В Україні кримінальна відповідальність передбачена за незаконні рубки на суму понад 20 тисяч гривень.

У квітні цього року депутати Верховної ради України прийняли зміни до ст. 246 Кримінального кодексу України “Незаконна порубка лісів”. Згідно з новим законом, кримінальна відповідальність за знищення лісів може настати після заподіяння істотної шкоди на суму від 20 тис. грн.

Прокурор також відзначив зменшення кількості кримінальних правопорушень в області на 9% в порівнянні з першим півріччям 2018 року.

Загалом обліковано 4 355 кримінальних правопорушень за 6 місяців 2019 року. Івано-Франківщина – одна з найбезпечніших областей в Україні. Нижчий рівень злочинності лише на підконтрольних Україні територіях у Донецькій і Луганській областях. З

За словами прокурора, рівень розкриття злочинів на Прикарпатті вищий, ніж по Україні і складає 46,3%, тоді як в Україні – 38%.

«Це непоганий показник, але він може бути кращий. Наші правоохоронні органи над цим працюють», – зазначив Стратюк.

Збитки по всіх кримінальних провадженнях складають близько 80 млн грн. Добровільно відшкодовано під час слідства трохи більше 50 млн грн, арештовано майна ще на 25 мільйонів.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.