Кримінал

Прокуратура подала клопотання про оголошення у міжнародний розшук обвинуваченого у держзраді Руслана Коцаби

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Прокуратура подала клопотання про оголошення обвинуваченого у державній зраді Руслана Коцаби у міжнародний розшук і тримання його під вартою.

Про це 31 серпня на засіданні у Коломийському міськрайонному суді повідомив прокурор Олексій Безрукий, пише Суспільне.

Коцаба, держзрада, прокуратура

З його слів, підтвердження того, що Коцаба є політичним біженцем у США, немає. Прокурор надав суду лист щодо перетину Русланом Коцабою державного кордону.

Адвокат зазначив, що департамент США визнав його журналістом, якого переслідують за політичними мотивами, хоча це нічим не підтверджується згідно зі звітом того департаменту. У звіті про дотримання прав людини за 2018 рік зазначено, що протягом перебування Коцаби під арештом правозахисні групи вважали його політичним в’язнем. Тобто ті самі правозахисні групи, які зараз висувають його на Нобелівську премію, — каже прокурор Олексій Безрукий.

Суддя Олександр Калинюк сказав: клопотання про оголошення Коцаби у міжнародний розшук розглядатимуть на наступному засіданні, яке відбудеться 9 жовтня 2023 року. Також він оголосив клопотання адвокатки обвинуваченого Тетяни Монтян. Вона просить суд посприяти їй в участі в засіданні.

Читайте: Пам’ять про життя. Як рідні полеглих прикарпатців втілюють ініціативи імені своїх захисників

Нам повідомляють, що вона перебуває у Донецьку, не має можливості прибути в Коломию. З невідомих для неї причин система “Закон” у Монтян там не відкривається. На підтвердження надає скріншоти марних спроб приєднатися до судового засідання 14 липня, — говорить суддя Олександр Калинюк.

За словами обвинуваченого у держзраді Руслана Коцаби, який під’єднався до засідання в режимі онлайн, електронний ключ Тетяни Монтян скасували.

Суддя Олександр Калинюк у відповідь на слова обвинуваченого сказав: «Ні голова, ні колегія суддів жодних перешкод щодо участі у відеоконференції Монтян не чинили й не чинять. Не знаю, яким чином ми можемо їй технічно посприяти».

Під час засідання інша адвокатка обвинуваченого Світлана Новицька заявила, що журналісти необ’єктивно висвітлюють перебіг засідання. Тому вона просить, аби розгляд справи її клієнта транслювали онлайн, щоб кожен зміг побачити засідання.

Читайте: Пам’ять про життя. Як рідні полеглих прикарпатців втілюють ініціативи імені своїх захисників

Прокурор Сергій Безрукий щодо проведення засідання у режимі онлайн не заперечив.

Нагадаємо, що 14 липня 2016 року Апеляційний суд Івано-Франківської області виправдав Руслана Коцабу, раніше засудженого Івано-Франківським міським судом до 3,5 років позбавлення волі за перешкоджання діяльності Збройних сил України.

Після звільнення Руслан Коцаба переїхав з Івано-Франківська до Києва, де влаштувався ведучим на телеканал Рабіновича і Мураєва NewsOne. Коли телеканал придбав Медведчук, Коцаба залишився працювати ведучим.

Проте прокуратура оскаржила рішення Апеляційного суду Івано-Франківської області, і зараз справа Коцаби переглядається у Коломийському міськрайонному суді.

Служба безпеки України також повідомила про підозру адвокатці Коцаби Тетяні Монтян, яка за даними відомства публічно виправдовує російську збройну агресію проти України.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.