Кримінал

На Прикарпатті за 2021 зловили п’ятьох шахраїв, які підробляли Covid-сертифікати

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Упродовж 2021 року Управління СБУ в Івано-Франківській області виявило п’ять шахраїв, які займалися масовим виготовленням підроблених міжнародних свідоцтв про вакцинацію від COVID-19. А також – довідок про негативні результати ПЛР-тестів.

Поки що засудили одного шахрая. Дві справи слухаються в суді, чотирьом організаторам повідомили про підозру, пише Репортер з посиланням на пресслужбу СБУ.

Covid-сертифікати новини Івано-Франківська

Зокрема, місцевий приватний підприємець-власник мережі турагенцій пропонував своїм клієнтам фейкові довідки про негативний результат ПЛР-тестування у складі пакету документів для виїзду за кордон. Підробки імітували бланки двох загальноукраїнських медичних лабораторій. «Посвідчував» їх комерсант печатками медустанов та лікарів, які раніше відсканував.

Зараз йому повідомили про підозру.  Матеріали, зібрані у ході слідства, передали до суду.

Передали до суду і обвинувальний акт щодо заступниці директора однієї з комунальних лікарень Івано-Франківської області. Жінка незаконно вносила в електронну систему охорони здоров’я «eHealth» персональні дані осіб, котрі не пройшли щеплення, як ніби-то вакцинованих. її “клієнтами” були люди з різних областей.

Ще двоє шахраїв облаштували «офіс» у приміщенні однієї з туристичних агенцій регіону. Підробки міжнародних свідоцтв про вакцинацію від COVID-19 просто друкували, не вносячи даних в електронну систему охорони здоров’я «eHealth». Попри те, що брали за свої послуги 1600 грн, за рахунок значного «попиту» щотижня заробляли понад 30 тис грн.

Отримав вирок суду лікар однієї з комунальних лікарень області. Він створював копії бланків ПЛР-тестів мережі медичних лабораторій зі списку МОЗ на комп’ютері у своєму робочому кабінеті. Фальшивки містили QR-код і були «засвідчені» підробленою «мокрою» печаткою та коштували 500 грн. Використовували їх, здебільшого українці для безперешкодного перетину державного кордону.

Тривають слідчі дії для з’ясування усіх обставин та кола причетних осіб щодо викритої наприкінці року оборудки з фальсифікації міжнародних свідоцтв про вакцинацію. Лікар та медсестра однієї з лікарень самостійно і через посередників забезпечували фіктивними COVID-сертифікатами мешканців, які бажали виїхати за кордон, але не хотіли проходити вакцинацію. Неправдиві відомості про щеплення потрапляли в електронну систему охорони здоров’я «eHealth».

Служба безпеки України попереджає, що за виготовлення та використання підроблених документів, у тому числі сертифікатів про вакцинацію від COVID-19, передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.