28 квітня Тисменицький районний суд виніс вирок у справі уродженця Киргизстану, якого обвинувачували в експлуатації людини.
На вокзалі у Франківську він познайомився з чоловіком, який заробляв збором пляшок та макулатури, і примусив того працювати на своїй фермі у селі Клубівці. Офіційне звинувачення звучить як «вербування та переміщення людини з метою експлуатації, з використанням примусу, обману потерпілого, його уразливого стану».
Злочин вчинено при таких обставинах: починаючи з 2020 року обвинувачений разом зі своєю дружиною, займалися розведенням та продажем овець.
Десь у червні того року на вулиці Залізничній у Франківську обвинувачуваний зустрів раніше не знайомого йому чоловіка, поспілкувалися. Дізнався, що той родом з Київської області, втратив паспорт, офіційно не працює, не має постійного джерела доходу, разом із співмешканкою збирає на смітниках пляшки та макулатуру. Тож запросив його на тимчасову роботу у селі Клубівці Тисменицької ТГ.
Наступного дня, потерпілий прийшов на зустріч разом із сином співмешканки, обвинувачуваний відвіз їх у село. Там вони розбирали на цеглу старий будинок і почистили стайню. За ці роботи їм заплатили гроші, як і було домовлено.
Після цього приблизно в червні-липні 2020 року обвинувачений, розуміючи, що потерпілий перебуває в уразливому стані, запропонував йому нову роботу. Вона полягала у догляді за отарою. Обіцяв платити 1500 грн за перший місяць роботи, а в подальшому 3000 грн за місяць. Той погодився.
Чоловіка поселили у вагончик «з неналежними санітарно-гігієнічним умовами, не придатний для проживання», і зобов’язала доглядати за отарою.
Відпрацювавши один місяць, потерпілий звернувся за оплатою. Але йому відповіли, що свою заробітну плату він проїв та пропив і ще залишився в боргу.
Протягом серпня – листопада в отарі загинуло 8 овець, тож господар заявив, що саме працівник має відшкодувати їх вартість. А саме 3000 грн за одну вівцю, тобто 24 тис – за 8.
Чоловік залишився працювати, але восени втік до Франківська, до квартири своєї співмешканки. Через деякий час обвинувачений знайшов потерпілого та «проти його волі, із застосуванням примусу, на автомобілі привіз назад та заставив відробляти неіснуючий борг за загибель овець».
Після цього потерпілий ще двічі – в грудні 2020 року та навесні 2021 року – намагався втекти від обвинуваченого. Однак той знаходив його та насильно повертав до роботи. Так тривало до серпня 2021 року.
Тоді обвинувачуваний вирішив – аби сплатити борг за загиблих овець, треба оформити кредит на потерпілого. А для цього потрібно було оформити йому паспорт. Тож він звернувся в УДМС в Івано-Франківській області. На цьому етапі злочин викрили працівники поліції.
Обвинувачений у судовому засіданні визнав свою вину, у скоєному щиро покаявся.
Суд визнав його винним та призначив покарання – три роки за ґратами. Але разом з тим звільнив його від відбування покарання, встановивши іспитовий термін – один рік.
Також суд частково задовільнив цивільний позов. Обвинувачуваний має сплатити потерпілому 85 500 грн відшкодувань.
Читайте: СЕТАМ продає арештовані за борги два тепловози на Івано-Франківщині
Comments are closed.