Кіберполіція викрила учасників транснаціональної шахрайської групи. Вони видурили гроші у сотень тисяч людей по всьому світу. Група ошукала їх через псевдоінвестування у криптовалюти та цінні папери. Офіси, call-центри та представництва компанії розташовувалися у багатьох країнах Європи. Загальні збитки сягають понад 200 млн євро на рік, повідомляє Репортер з посиланням на Кіберполіцію.
Співробітники Департаменту кіберполіції спільно з Головним слідчим управлінням Нацполіції, Офісом Генерального прокурора, представниками Європолу, Євроюсту викрили п’ятьох громадян України, які є учасниками масштабної міжнародної злочинної схеми, – йдеться у повідомленні. – Документування дій зловмисників відбувалося у взаємодії з правоохоронцями Албанії, Фінляндії, Грузії, Німеччини, Латвії та Іспанії. Розслідування кібершахрайства розпочалося у 2020 році, зокрема і в Україні. Наразі сім країн порушили судові справи за даним фактом.
Для переконання потенційних вкладників шахраї утворили call-центри у кількох країнах Європи. Там працювало понад 2000 людей. На території України діяли три сall-центри, п’ятеро фігурантів відповідали за організацію їхньої роботи.
За даними Європолу, від протиправної діяльності транснаціонального угруповання постраждали сотні тисяч людей по всьому світу. Збитки оцінюються у понад 200 мільйонів євро на рік.
В оселях фігурантів, а також за адресами розташування call-центрів, у Києві та Івано-Франківську, провели обшуки. Вилучено понад 500 одиниць комп’ютерної техніки, мобільні телефони. Одночасно обшуки проходили в інших країнах за місцями проживання решти учасників групи.
Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до восьми років позбавлення волі.
Читайте: Корегувальнику вогню з Франківська “світить” 15 років в’язниці
Comments are closed.