Кримінал Світ

Генпрокуратура знову звинувачує батальйон “Прикарпаття” у непокорі та опорі начальству

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У п’ятницю, 7 листопада, військова прокуратура Південного регіону України в ході розслідування кримінального провадження повідомила про підозру командиру роти 5-го батальйону територіальної оборони «Прикарпаття» Віталію Комару у вчиненні злочинів, передбачених частиною 2 статті 402, частиною 2 статті 404 Кримінального кодексу України, повідомили на сайті Генпрокуратури.

1

Цього ж дня суд задовольнив клопотання прокурора про застосування запобіжного заходу стосовно підозрюваного у вигляді тримання під вартою у слідчому ізоляторі строком на два місяці, із визначенням застави.

Слідство зібрало достатньо доказів про те, що Віталій Комар спільно з групою підлеглих відкрито та умисно відмовився виконати письмовий наказ командування щодо повернення підрозділу до виконання обов’язків військової служби в зоні АТО.

Окрім цього, продовжуючи чинити опір начальникові, він віддав наказ підлеглим вчинити насильство стосовно представників Військової служби правопорядку із застосуванням зброї, після чого самовільно відбув з підрозділом до місця постійної дислокації в Івано-Франківську область.

Під час незаконного переміщення з місця виконання бойового завдання у зоні АТО до Івано-Франківська військовослужбовці 5-го батальйону, окрім штатного озброєння, вивозили без будь-якого оформлення та обліку гранатомети, гранати та інші боєприпаси, походження та місце отримання яких військовослужбовці підрозділу пояснити не змогли.

Наразі військова прокуратура Західного регіону розслідує ще 5 кримінальних проваджень відносно п’яти військовослужбовців батальйону «Прикарпаття», які не прибули до місця служби. В діях чотирьох з них наявні ознаки злочинів, передбачених частиною 1 статті 402 (непокора), та в одного – частиною 1 статті 407 (самовільне залишення місця служби) Кримінального кодексу України, на підставі чого їм оголошено про підозру. Місце знаходження інших встановлюють.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні