Аферисти продовжують пропонувати фейкові виплати. Задля правдоподібності вони використовують схожі логотипи, інтерфейси офіційних інтернет-сторінок. Як правило, на сайтах розміщують посилання на фішинг-ресурси, де необхідно авторизуватись та вказати особисті дані. В результаті особиста інформація стає відомою шахраям, які мають можливість використовувати її у своїх цілях. Так днями шахраї видурили у жінки з Прикарпаття близько 70 тис грн.
До прикладу, в Калуський районний відділ поліції за допомогою звернулась 31-річна мешканка Верхнянської громади, – пишуть у поліції. – Потерпіла повідомила, що на одній із інтернет-платформ знайшла оголошення про виплату допомоги та залишила заявку. Опісля до неї зателефонувала невідома особа та, зловживаючи довірою, повідомила про необхідність встановлення певного мобільного додатку та виконання деяких операцій для отримання виплати. Виконавши умови шахраїв, заявниця втратила близько 70 тис грн.
За фактом шахрайства слідчі розпочали кримінальне провадження за ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України.
Поліція Калущини наголошує:
- довіряйте лише офіційним ресурсам. Перевіряйте інформацію на офіційному сайті;
- не переходьте за сумнівними посиланнями;
- не вводьте реквізити платіжних карток та особисту інформацію на незнайомих та підозрілих платформах;
- звертайте увагу на те, що офіційні сторінки державних органів, благодійних організацій у соціальних мережах мають бути верифікованими (з позначкою);
- негайно припиніть розмову, якщо невідомі особи телефонують і пропонують отримати фінансову допомогу;
- у разі, якщо ви ввели відомості на шахрайському сайті, негайно заблокуйте картку.
Якщо ви стали жертвою афери, негайно телефонуйте до чергової частини Калуського районного відділу поліції ГУНП в області за телефоном: 067 344-40-33 або на лінію 102.
Читайте: “Оформити 1000 єПідтримки”. На Прикарпатті чоловік втратив 42 тис грн через шахраїв
Comments are closed.