Кримінал

Екс-начальник фонду держмайна Франківщини Зіновій Жовнір не визнає у суді своєї вини

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У четвер, 25 січня, у міському суді Івано-Франківська слухали справу екс-начальника обласного Фонду держмайна Зіновія Жовніра. Жовнір

Посадовець вимагав 150 тисяч доларів у київського підприємця за зниження вартості ДП «Коломийська паперова фабрика» на аукціоні. Жовніра затримали під час одержання частини хабара у 20 тисяч доларів від посередника. Це найбільший хабар 2016 року на Прикарпатті. Жовнір

Раніше справу розглядав суддя Лев Кишакевич. Однак, через те, що Кишакевича обрали суддею Верховного суду справу Жовніра передали судді Дмитру Руденку. Відповідно справу почали слухати з початку.

Після оголошення складу суду, прокурор зачитав обвинувальний акт. В ньому зазначалося де і за яких обставин посадовець вимагав хабар.

Далі Дмитро Руденко спитав Жовніра чи той визнає себе винним.

«Ні, не визнаю і хотів би пояснити чому», – сказав Жовнір.

Суд визначив порядок судового засідання: спершу заслухають свідків та дослідять речові докази. Сам Жовнір дасть покази в кінці судового розгляду, після чого проведуть судові дебати.

На сьогодні розгляд справи завершений. Наступні засідання проведуть 23 лютого у 10:45, 6 березня о 10:30 та 22 березня 10:00.

Нагадаємо, у жовтні начальника Івано-Франківського відділення Фонду державного майна Зіновія Жовніра затримали працівники СБУ і прокуратури на отриманні хабара в розмірі 20 тис $.

Потім з’ясувалося, що то був перший «транш» зі зменшення оціночної вартості для київського підприємця приміщень ДП «Коломийська паперова фабрика».

Далі суд обрав Жовніру запобіжний захід – тримання під вартою і заставу в 4 млн 334 грн.

Після цього суд відсторонив Жовніра з посади керівника Івано-Франківського відділення Фонду державного майна та арештував його майно. Потім були ще два судові засідання, на яких вирішили залишити обвинуваченого під вартою.

Через півтора місяця у справі Зіновія Жовніра змінили статтю – його більше не звинувачували в хабарництві. Натомість перекваліфікували на «зловживання впливом».

Ще через тиждень суд звільнив обвинуваченого з-під варти. Згодом Жовнір розкаявся в суді й запевнив, що «це не повториться!».

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.