Дізнайтесь про найважливіші події в історії нашого міста, які сталися у 1912 році.
1912 2 травня міськрада, яку очолював бургомістр Артур Німгін, обговорила відзначення 250-річчя міста. Через брак коштів вирішили обійтися без урочистостей. На тому ж засіданні магістрат надав підприємцю Сівінському концесію на утримання двох «дорожок автомобілових» — маршрутів для легкових таксі.
До теми: З чого починалося місто. Літопис Станиславова 1912 року
1912 13 травня сильний вітер поперевертав дерева, з деяких будинків зірвав дахи, зокрема — шість метрів даху «Просвіти».
1912 Вулиця Газова отримала ім’я польського політика, одного з творців конституції 1791 року Гуго Колонтая (тепер Дністровська).
1912 У травні завершили спорудження лівого крила монастиря Василіянок. Проект розробили львівський архітектор Іван Левинський та його учень Олександр Лушпинський. На першому поверсі містилися вчительська семінарія, початкова школа та конференц-зал, на другому — Інститут Марії, на третьому — монастир, каплиця.
До теми: З чого починалося місто. Літопис Станиславова 1911 року
1912 Відбулися вибори до міської ради. Вибрали 18 нових радних.
1912 Львівська фірма Юлія Райнігера за проектом архітектора Ріхарда Троста розпочала будівництво чотириповерхової кам’яниці для дирекції залізниць (Грюнвальдська, 11) та поруч — будинку для працівників (Толстого, 1).
До теми: З чого починалося місто. Літопис Станиславова 1910-1911 років
1912 1 липня власник готелю та кафе «Під золотим орлом» Маврикій Фарбер придбав елітну кав’ярню «Едісон» у пасажі Гартенбергів.
1912 21 липня відбувся перший в історії міста авіаційний політ. Молодий польський граф Міхал Скіпіо дель Кампо на літаку системи «Моран» за 12 хвилин зробив три кола над селом Загвіздя і міським парком на висоті кількох десятків метрів. На «Лані за Бельведером», між газозаводом і Бистрицею Солотвинською, за дійством спостерігали тисячі містян.
До теми: З чого починалося місто. Літопис Станиславова 1910 року
1912 1 вересня в домі українського «Сокола» на вулиці 3 Мая (Грушевського, 18) розпочалися заняття у народній чотирикласній школі імені Шашкевича. Школа готувала хлопців до вступу в гімназію.
1912 5 вересня Станиславівський український народний театр імені Тобілевича відіграв виставу Михайла Старицького «Ой, не ходи, Грицю, та й на вечорниці» за участі гості зі Львова, відомої артистки Катерини Рубчакової.
До теми: З чого починалося місто. Літопис Станиславова 1909-1910 років
1912 У вересні польська громада відзначила 300-річчя з дня смерті католицького проповідника, письменника Петра Скарги. З цієї нагоди вулицю Заболотівську перейменували на Петра Скарги (Василіянок), а на єзуїтському костелі встановили пам’ятну дошку.
1912 Підприємець Герман Адлерсберг побудував на Майзлях фабрику лікерів і спирту — нині там 63-й котельно-зварювальний завод.
1912 У жовтні на вулиці Седельмайєрській (Новгородська) фармацевт Зигмунд Теодорович відкрив шосту в місті аптеку.
Comments are closed.