Історія

З чого починалося місто. Літопис Станиславова 1896-1897 років

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

1896 На вулиці Казимирівській (Мазепи, 10) спорудили дім на замовлення купця Готтесмана. Будинок був прибутковим, тобто власник здавав житло й торгові площі в оренду.

З чого починалося місто. Літопис Станиславова 1896-1897 років

1896 Закрили міську бібліотеку. Вона не мала свого приміщення, тож під приводом збереження книжок їх доправили до магістрату, де зашили в грубе полотно й залишили на тривалий час.

1896 Місту підтвердили офіційний статус 1889 року. В офіційних документах знову почали вживати пишну назву «Вільне королівське місто Станиславів».

З чого починалося місто. Літопис Станиславова 1896-1897 років

1897 13 січня відбувся пуск електростанції залізничних майстерень. Вокзал вперше освітився електричними вогнями. На території станції встановили 50 дугових ламп на високих щоглах, а ще 60 ламп розташували у приміщенні вокзалу. Освітили також залізничні майстерні та інші станційні приміщення. Електрифікацію виконала відома німецька фірма «Сіменс і Гальске».

1897 30 січня до нового будинку підприємця Германа Іммердауера на вулиці Камінського (Франка, 19, нині школа № 5) на правах оренди перейшли цісарсько-королівська дирекція скарбового округу та служба обліку ґрунтів, а потім ще митна й податкова служби.

1897 У травні відбувся перший в місті кіносеанс. Провів його відомий у Станиславові організатор різних видовищ, підприємець Маліновський. Демонструвалися види Парижа та Лондона, жанрова сценка «Діти, що граються». Перші кіносеанси в місті відбувалися на другому поверсі будинку Івана Данкевича (Мазепи, 6).

1897 26 вересня у Станиславові народився Макс Шур (1897-1969) — австрійський терапевт, особистий лікар та біограф Зигмунда Фрейда, який зробив відомому психіатру евтаназію.

1897 З’явилися перші ілюстровані поштівки з видами Станиславова. Це були багатосюжетні картки із зображенням міських об’єктів, прикрашені рослинними орнаментами та написами «Вітання зі Станиславова» польською і німецькою мовами.

З чого починалося місто. Літопис Станиславова 1896-1897 років

1897 У листопаді друкарня Станіслава Хованця, найбільша у місті, перейшла до нового приміщення на Бельведерській, 8. На той час тут друкували єдину міську газету «Кур’єр Станиславівський».

1897 У Станиславові пролягли новоутворені вулиці, тепер — Коперника, Озаркевича, Тарнавського, Короля Данила.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.