Історія Авто Світ Фото

Унікальні кольорові фотографії України 1905 року з архівів Бібліотеки Конгресу США

Google+PinterestLinkedInTumblr

На сайті Бібліотеки Конгресу США опубліковані кілька унікальних кольорових фотографій, зроблених в Україні у 1905 році. Це частина колекції робіт російського фотографа Сергія Прокудіна-Горського.

До теми. Бібліотека Нью-Йорка виклала унікальні світлини мешканців Карпат 1920-х років (ФОТО)

Прокудін-Горський не був піонером у галузі кольорової фотографії. Він використовував звичайні чорно-білі фотопластини. Через кольорові фільтри синього, зеленого і червоного кольорів робилися послідовно три знімки одного і того ж сюжету. Після цього виходили три чорно-білі позитиви.

Для переглядання таких світлин використовувався проектор, що працює через відповідні світлофільтри. При проекції зображень з фотопластин на екран виходило кольорове зображення.

До теми. Бібліотека Нью-Йорка виклала унікальну карту Галичини й Буковини 18 століття (ФОТО)

У 1918 році Прокудін-Горський емігрував з революційної Росії до Франції та забрав із собою практично всі свої роботи. У 1948 році колекцію викупила в спадкоємців фотографа Бібліотека Конгресу США.

Світлини довгий час лежали в архівах, і тільки розвиток комп’ютерних технологій дозволив обробити ці знімки. Скляні пластини відсканували, і за допомогою комп’ютера відтворили початкові кольорові фотографії.

До теми. Архівами Нью-Йоркської бібліотеки. Унікальні світлини українців, зроблені французом у кінці 19 століття (ФОТО)

Всього колекція Прокудіна-Горського налічує 1902 кольорових і близько 1000 чорно-білих фотографій. Їх реставрація й обробка продовжується по сьогоднішній день.

Серед цих робіт є кілька світлин, які фотограф зробив біля міста Путивль Сумської області, а також роботи з Криму (Ластівчине гніздо та місто Алупка).

Натиснувши на картинки, ви перейдете на сторінки цих документів на сайті Бібліотеки Конгресу США. Там світлини можна завантажити у кращій якості.

prokudin_gorskiy_02

prokudin_gorskiy_03

prokudin_gorskiy_04

prokudin_gorskiy_05

prokudin_gorskiy_06

prokudin_gorskiy_07

prokudin_gorskiy_08

prokudin_gorskiy_09

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.